UDOSTĘPNIJ

Rasistowska organizacja Czarne Pantery pod przewodnictwem Hashima Nzinga, czarnoskórego muzułmanina, chce zabić wszystkich białych ludzi. 

Skrajnie lewicowa, rasistowska organizacja jest na liście organizacji szerzących mowę nienawiści. Grupa powstała w 1966 roku jako radykalny sprzeciw wobec „rasistowskiego rządu USA”. Najbardziej niechlubne karty jej historii zapisano już w latach 60. i 70. Czarne Pantery mają na sumieniu tortury i morderstwa białych ludzi. Przyrównywano je do czarnego odpowiednika Ku Klux Klanu, czyli rasistowskiej organizacji walczącej o supremację białych.

FBI próbowało rozbić struktury organizacji, ale formacja wciąż działa jako „Nowe Czarne Pantery”. Celem członków grupy jest mordowanie białych ludzi, których wciąż nazywają „panami niewolników”.

W Charleston, na wiecu „Uratujmy Czarny Kościół” wraz z innymi Panterami pojawił się Malik Zulu Shabazz, który wygłosił mowę na temat mordowania białych ludzi.

„Macie dokończyć misję zabicia białych panów i ich rodzin” – powiedział członek Panter. Mężczyzna lideruje organizacji „Czarni Prawnicy dla Sprawiedliwości”. Nawiązywał tym samym do planowanego, nieudanego powstania w 1822 w Charleston, podczas którego czarni mieli podpalić miasto, przejąć arsenał i mordować wszystkich napotkanych białych. Jego liderem był Denmark Vesey, który pragnął wymordować białych panów i ich rodziny. Zanim powstanie się rozpoczęło został aresztowany. Shabazz namawia, by dokończyć misję Veseya.

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

na podstawie: seoodwyk.pl
Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułTurcja: budowa muru na granicy z Syrią
Następny artykułNajbardziej znienawidzona przez Polaków polityk Niemiec odchodzi
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również