UDOSTĘPNIJ

Rzecznik sztabu wyborczego PO, Joanna Mucha zadeklarowała w dyskusji w TVN24, że jeśli partia wygra wybory, to doprowadzi do powołania komisji śledczej, która ma wyjaśnić przekręty wokół SKOK-ów. Stwierdziła również, że porównywanie SKOK-ów do Amber Gold to tak jakby porównywać mysz ze słoniem.

Zdaniem ministra finansów, Mateusza Szczurka w pięciu największych kasach SKOK-ów brakuje 1mld 200mln złotych. Instytucję tę nazwał piramidą finansową.

Komisja finansów publicznych za pośrednictwem specjalnego raportu o SKOK-ach, również stwierdziła, że należy powołać komisję śledczą.

Sprawę skomentowała także kandydatka PiS na premiera, Beata Szydło, która słowa ministra Szczurka określiła jako nieodpowiedzialne. Jej zdaniem minister zachował się nieprofesjonalnie, bo mówił językiem publicystycznym, a nie finansowym – czytamy na łamach portalu „Dziennik.pl”

Pieniądze klientów SKOK-ów zabezpiecza Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który gwarantuje wypłaty depozytów do 100 tysięcy euro.

 

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

ds

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOOnet.pl,Dziennik.pl
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułŻonglowanie Hitlerem.
Następny artykuł„Wakacje z Korwinem”: Korwin-Mikke rusza w Polskę camperem
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również