UDOSTĘPNIJ

Z prawie czterystu imigrantów płynących z Libii do Włoch przeżyło 312 osób. Reszta uchodźców udusiła się pod pokładem łodzi, którą płynęli przez Morze Śródziemne.

O sprawie poinformowała włoska marynarka wojenna. Żołnierze mieli przechwycić łódź niedaleko brzegów Libii. Jak się okazało pod pokładem leżało kilkadziesiąt ciał imigrantów, którzy zmarli na skutek uduszenia.

Do uduszenia się uchodźców miały przyczynić się spaliny, które nie były prawidłowo odprowadzane z łodzi. Okazało się też, że umiejscowienie tych ludzi nie było przypadkowe. Powodem, dla którego przebywali pod poziomem pokładu, był fakt, że zapłacili przemytnikom za przewóz najmniej.

Nie jest to pierwsza sytuacja, kiedy podczas przemytu przez wody Morza Śródziemnego umiera wielu imigrantów. Niedawno pisaliśmy o innej sytuacji, kiedy to na skutek utonięcia życie straciło kilkaset ludzi.

Jak wynika z informacji podanych przez włoską marynarkę wojenną, średnio w ciągu jednego tygodnia udaje im się uratować kilkuset imigrantów przed śmiercią.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: wiadomosci.gazeta.pl
pt

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOwiadomosci.gazeta.pl
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułFenomen AA czyli: jak działa Siła Wyższa ?
Następny artykułDefilada singapurskiego wojska. Nowocześnie i z rozmachem (video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również