UDOSTĘPNIJ

W niedzielę, 22 maja, w stolicy Mołdawii przeciwnicy marszu poparcia dla przedstawicieli mniejszości seksualnych doprowadzili do jego odwołania. Policja ewakuowała zgromadzonych aktywistów i zwolenników ruchu LGBT z uwagi na możliwość rozpoczęcia zamieszek.

W okolicach miejsca, w którym miał rozpocząć się marsz zebrała się grupa przeciwników marszu. Obecni byli tam przedstawiciele różnych środowisk, w tym konserwatywnych i prawosławnych. W pewnym momencie zebrani ruszyli kolumną w kierunku demonstrujących poparcie dla homoseksualistów. Do akcji wkroczyła policja, która ewakuowała uczestników marszu z obawy przed zamieszkami.

Generalny inspektor kiszyniowskiej policji poinformował lokalne media, że wcześniej proponował aktywistom LGBT zmianę trasy marszu, tak aby ominęli oni odbywający się w centrum miasta Festiwal Rodziny, organizowany przez Partię Socjalistów Republiki Mołdawii.

Parada miała odbyć się w ramach kampanii „Bez Strachu”, której zadaniem jest zwrócenie uwagi mieszkańców Mołdawii na prawa i problemy przedstawicieli mniejszości seksualnych. Udział w marszu potwierdzili: przedstawiciel delegacji Unii Europejskiej w Mołdawii, przedstawiciel Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki w Kiszyniowie, ambasador Włoch w Mołdawii oraz szereg działaczy społecznych.

Józef Gawron, źródło: Interfax

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułW Pakistanie zabito przywódcę Talibów
Następny artykułKOD zapowiada burzę na arenie mediów. „Nowe media, wybitne nazwiska”
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również