UDOSTĘPNIJ

W ostatnim czasie władze Prawa i Sprawiedliwości na czele z Jarosławem Kaczyńskim zapowiadały ostrą kontrofensywę w sprawie odszkodowań za II Wojnę Światową niewypłaconych przez Niemcy. Tamtejsze władze postanowiły w stanowczy sposób odnieść się do tego tematu.

Niemcy oczywiście poczuwają się do politycznej, moralnej i finansowej odpowiedzialności za II wojnę światową. Wypłaciły reparacje w znacznej wysokości za ogólne szkody wojenne, także dla Polski i nadal świadczą zadośćuczynienie za nazistowskie krzywdy – stwierdziła zastępczyni rzecznika rządu Niemiec, Ulrike Demmer.

Zdaniem niemieckich polityków Polska sama już dawno zrzekła się prawa do roszczeń w sprawie odszkodowań. Twierdzą, że sprawa jest już dawno zamknięta.

Kwestia niemieckich reparacji dla Polski została w przeszłości ostatecznie uregulowana – prawnie i politycznie. W 1953 roku Polska wiążąco, a dotyczyło to całych Niemiec, zrezygnowała z dalszych świadczeń reparacyjnych dla całych Niemiec i w okresie późniejszym wielokrotnie to potwierdzała – dodała Ulrike Demmer.

źródło: tvn24.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również