UDOSTĘPNIJ
źródło: imgur.com, flickr.com

Jens Stoltenberg, sekretarz generalny paktu północnoatlantyckiego w mocnych słowach wypowiedział się o Polsce. Stoltenberg nie przebierał w słowach, komentując poczynania naszego kraju w NATO.

Jak stwierdził Stoltenberg w jednym z ostatnich wywiadów, najważniejszą sprawą dla Paktu Północnoatlantyckiego jest aktualnie zwiększenie wydatków na obronność. Sekretarz generalny tłumaczy, że potrzeba wzmacniać swoje siły w obliczu zagrożenia terroryzmem i agresywnej Rosji.

 – Wychodzimy na prostą. W 2015 roku cięcia w wydatkach wojskowych w Europie ustały, a 15 członków Sojuszu zaczęło zwiększać budżety obronne. Rok później już 23 członków NATO zwiększyło wydatki o 3,8%, czyli o 10 miliardów dolarów – mówił Stoltenberg.

Sekretarz NATO zaznaczył, że jednym z najważniejszych członków sojuszu jest właśnie Polska. Nasz kraj znajduje się bowiem „w czołówce sojuszu pod względem wydatków”. Jak oświadczył Stoltenberg, Polska daje wspaniały przykład innym członkom NATO i jest potężnym filarem sojuszu w tym rejonie Europy.

 – Polska to siła napędowa NATO, państwo znajduje się w czołówce Sojuszu pod względem wydatków. Jako kraj przeznaczający 2% PKB na cele wojskowe Polska daje dobry przykład innym – oświadczył sekretarz.

pt

9 KOMENTARZY

 1. Biorąc pod uwagę nasze położenie geograficzne to te 2% to o wiele za mało. Powinniśmy przeznaczać na armię co najmniej 5% PKB. Silna Armia jest nam potrzebna o wiele bardziej niż autostrady i takie tam.

   • Ambasador! Jak widać,to te 500+ stoi ci w gardle co !!!Że dzieci maja lepiej to nie ważne dla ciebie.A nawet jeżeli te pieniądze ida na przyszłych komandosów jak to napisałeś,to jest z tego pożytek,bo bedziemy mieli więcej obrońców Naszej Ojczyzny !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • A kto nas atakuje, żebyśmy musieli się bronić? No oczywiście oprócz nachalnej propagandy wojennej, której jedynym celem jest właśnie zwiększenie wydatków i nabijanie kapsy producentom uzbrojenia…

   • Ambasador zjebie pewnie jestes prywaciazem i juz tracisz biznes bo ludzie nie chca u ciebie robic za 10 zl za godzine bo maja 2 lub 3 dzieci i wola z nimi spedzac wolny czas? Zakasaj rekawy i sam zapierdalaj na chleb za najnizsza krajowa. Hajahahahah

 2. Polska przeciez kladzie 3% PKB na wojsko…… 2% to jest to o co Trump sie wkurza i chce cisnac reszte o 3%, a my to juz spelniamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ