UDOSTĘPNIJ

Tylko 26% – taki średni wynik uzyskali absolwenci szkół średnich, którzy pisali rozszerzoną maturę z wiedzy o społeczeństwie.

Większość bo aż 18 tys. z 28 tys. piszących rozszerzoną maturę z wiedzy o społeczeństwie nie przekroczyła wyniku 30% (próg zdawalności funkcjonujący przy poziomie podstawowym) co z pewnością nie jest pocieszającym wynikiem.

Największą trudność sprawiły m.in. pytania o formy demokracji bezpośredniej (15% poprawnych odpowiedzi wśród 28 tys. piszących) lub o to kto był szefem Rady Europejskiej przed Donaldem Tuskiem (jedynie 11% poprawnych odpowiedzi). Niepokojące jest także to, że aż 60% piszących nie uzyskało ani jednego punktu z wypracowania.

Według warszawskiego wykładowcy uniwersyteckiego, Janusza Machajka, taki wynik świadczy jedynie o tym, że młodzi wyborcy są ignorantami w tematyce społecznej, politycznej, ekonomicznej a ich marna wiedza w tych kwestiach skutkuje nierozsądnymi decyzjami podczas wyborów.

Ogólne wyniki matur także są niepokojące. Jedna czwarta tegorocznych maturzystów nie zdała egzaminu dojrzałości.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOnewsweek.pl
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułTusk zachwycony zachodnim multi-kulti. „Kapitalna mieszanka”
Następny artykułUPA i Bandera bohaterami w edukacji ukraińskiej
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również