UDOSTĘPNIJ

Departament Kontroli Celnej, Podatkowej i Kontroli Gier w Ministerstwie Finansów chce, by Apple i Google ograniczyły Polakom dostęp do aplikacji zagranicznych bukmacherów – alarmuje Puls Biznesu.

MF powołuje się na ustawę hazardową i za pośrednictwem Departamentu Kontroli Celnej, Podatkowej i Kontroli Gier wysłał niedawno list do polskiego oddziału koncernu Apple. Miał w nim poinformować iż udostępnianie w sklepie z aplikacjami programów umożliwiających udział w grach hazardowych, na których organizację nie ma rządowego zezwolenia jest łamaniem przepisów ustawy hazardowej – czytamy na pb.pl.

Choć celnicy zażądali usunięcia aplikacji z nielegalnymi na ternie Polski grami i zablokowania do nich dostępu na terenie naszego kraju nadal w sklepie Apple można pobierać zakazane oprogramowanie.

Jak podaje Puls Biznesu „To kolejne w ostatnich miesiącach uderzenie w niezarejestrowane w Polsce serwisy i ich klientów. W listopadzie MF opublikowało „Komunikat dla uczestników gier hazardowych w sieci”, w którym przypomniało o sankcjach, grożących za udział w nielegalnych grach (pozbawienie wolności do lat 4, kara pieniężna od kilkuset do nawet kilkunastu milionów złotych i przepadek wygranych), a także ujawniło, że rozpoczęto ponad 1,1 tys. postępowań wobec graczy, którzy uzyskiwali najwyższe wygrane, a resort dysponuje już danymi ponad 25 tys. graczy.”

Portal pl.pokerbreak.net na swoich łamach kpi z inicjatywy Ministerstwa Finansów „pozostaje pytanie czy taka blokada, nawet jeżeli zostanie nałożona, to będzie skuteczna i tutaj znów pojawiają się wątpliwości. Wystarczy przecież wejść na stronę OPERATORA i pobrać oprogramowanie bezpośrednio ze strony. Jeżeli Google i Apple faktycznie zdecydują się na zablokowanie tych aplikacji, to największymi poszkodowanymi będą nie pokerzyści, leczy ludzie którzy grają sobie dla zabawy (większość aplikacji hazardowych dostępna jest tylko w formie wirtualnych pieniędzy). To już kolejny ruch, który pokazuje, że osoby zajmujące się ustawą nie mają pojęcia o rynku który chcą zwalczać… Witamy w Polsce!”

ds, źródła: Puls Biznesu – pb.pl, pl.pokerbreak.net

Obrazek: poker.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSejm przez pomyłkę przegłosował ulgi dla pijanych kierowców
Następny artykułKolejna afera? „To największy przekręt”, „Polska jak kolonia”
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również