UDOSTĘPNIJ

Minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska rozesłała do dyrektorów szkół i przedszkoli list, za pośrednictwem którego pyta, czy wejście w życie „ustawy sklepikowej” utrudniło funkcjonowanie sklepików oraz stołówek w szkołach i przedszkolach.

Akt prawny obowiązuje od początku bieżącego roku szkolnego i w zamierzeniu ma przeciwdziałać spożywaniu przez młodzież niezdrowego jedzenia. Posłowie, którzy głosowali za przyjęciem ustawy, argumentują, że chodzi m.in. o przyswojenie młodzieży dobrych nawyków żywieniowych.

Minister Kluzik-Rostkowska oczekuje odpowiedzi dyrektorów szkół i przedszkoli na rozesłane listy do końca bieżącego miesiąca.

Uczniowie wielu szkół organizowali protesty przeciw nowemu prawu. Uważają je za absurdalne. Również na portalach społecznościowych pojawia się wiele żartów z ustawy. Internauci kpią, pisząc o „dillowaniu” pączkami, czy „patologicznym podziemiu drożdzówkowym” – pisaliśmy o tym m.in. tutaj.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

ds, źródło: Wp.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułWęgry: Aresztowano uchodźców i chorwackich policjantów
Następny artykułSzumlewicz: Liczę na poparcie elektoratu Korwin-Mikkego i Kukiza
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również