UDOSTĘPNIJ
Fot. Wikipedia (Benhur Arcayan)

Wierni z całego świata bardzo często zwracają się do papieża Franciszka z nietypowymi problemami. Tym razem swój list wystosowali do niego mieszkańcy Przemyśla, którzy zaznaczyli, że albo przychyli się do ich prośby, albo zmuszeni będą zrezygnować z chodzenia do kościoła.

Ogromnym kłopotem dla wielu mieszkańców podkarpackiej miejscowości jest brak przystanku autobusowego przy ulicy Sobieskiego. Część z nich musi przez to rezygnować z uczestnictwa w mszach świętych, na które nie są w stanie dotrzeć.

Aby apel o stworzenie nowego przystanku usłyszał cały świat, mieszkańcy Przemyśla zdecydowali się napisać list w tej sprawie do samego papieża Franciszka. Liczą oni na to, że pomoc duchownego ułatwi im poradzenie sobie z nietypowym problemem.

– Często jest tak, że musimy zrezygnować z wizyty w kościele, bo dojście do przystanku jest niemożliwe. (…) Nie chcemy odchodzić od Boga przez lewych urzędników. Liczymy, że papież Franciszek się za nami wstawi i pomoże nam wywalczyć ten przystanek na żądanie na ul. Sobieskiego – powiedział mediom jeden z pomysłodawców napisania listu. Czas pokaże, czy rzeczywiście przyniesie on zamierzony, upragniony efekt.

Czy husaria nosiła skrzydła? Możesz się zdziwić! Znane fakty historyczne, które nie są prawdą

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również