UDOSTĘPNIJ

– Powierzenie mi tej roli traktuję jako wielki honor i zobowiązanie. Zobowiązanie do przywrócenia standardów uczciwej informacji i debaty, z przywróceniem różnych opcji patrzenia na świat. Do tej pory polscy widzowie byli tej możliwości pozbawieni – mówił Jacek Kurski w dniu, w którym został prezesem TVP. 

Dzisiaj niemal nikt nie ma już wątpliwości, że zapowiedzi pluralizmu i obiektywizmu można włożyć na tę samą półkę co baśnie o Królewnie Śnieżce czy Czerwonym Kapturku. TVP zawsze miała poważny problem z bezstronnością i faworyzowała rząd. Podczas poprzedniej kadencji symbolem bezmyślnego wspierania władzy stał się m. in. Tomasz Lis, który atakował ówczesną opozycję przy każdej okazji oraz bez okazji. Teraz jednak role się odwróciły, a TVP pod dowództwem Jacka Kurskiego pokazuje, że jeśli chodzi o propagandę to naprawdę nie widzieliśmy jeszcze wszystkiego.

Komputerowe usunięcie serduszka WOŚP, zamiana podwójnej ciągłej na przerywaną, czy przyrównywanie opozycji do najeźdźców to tylko niektóre z popisów rządowej telewizji. Tym razem jednak TVP  podeszło do sprawy w zupełnie inny sposób.

Podążając za internetowymi trendami odnośnie „Thug Life” ludzie z TVP postanowili przerobić kłótnię Witolda Waszczykowskiego z Fransem Timmermansem w taki sposób, aby nie było wątpliwości, kto wygrał to starcie.

Podoba Wam się minister spraw zagranicznych jako gangster?

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również