UDOSTĘPNIJ

Po opublikowaniu przez Zbigniewa Stonogę akt ze śledztwa ws. afery podsłuchowej bardzo mocno zainteresowały się nim prawicowe media związane z Prawem i Sprawiedliwością, które bezpośrednio sugerują, że Stonoga jest człowiekiem bliżej nieokreślonych służb specjalnych. 

Dziennikarka „Gazety Polskiej” Dorota Kania, która gościła w „Telewizji Republika” stwierdziła, że Zbigniew Stonoga jest człowiekiem bardzo silnie związanym ze służbami specjalnymi, być może nawet ze zlikwidowaną Wojskową Służbą Informacyjną. Autorka „Resortowych dzieci” zwraca uwagę na przeszłość biznesmena i przypomniała, że zaczął on swoją działalność przy ś.p. Andrzeju Lepperze i współpracował lub nadal współpracuje z Piotrem Tymochowiczem, dzięki któremu do polskiego parlamentu weszły Samoobrona i Ruch Palikota. Kania przypomniała także zarzuty związane z zorganizowaną grupą przestępczą i pedofilią ciążące niegdyś na Stonodze (z których został oczyszczony – przyp. red.).

Kania przypomniała również, że po tym gdy Stonoga został oczyszczony z zarzutów i wyposzczony z aresztu funkcjonował jako agent Centralnego Biura Śledczego, który na polecenie służb wręczał łapówki m.in. prokuratorowi.

– Po tym jak został wypuszczony z aresztu, jako agent CBŚ wręczał łapówkę kontrolowaną prokuratorowi. Wygląda na to, że jest to człowiek bardzo silnie związany ze służbami. Wygląda, że jest ich współpracownikiem – stwierdziła Dorota Kania w TV Republika.

Według dziennikarki Stonoga może być kreowany (m.in. poprzez ataki na policję, rządzących i ostatnie opublikowanie akt, które są odbierane pozytywnie przez dużą część internautów) przez służby specjalne na lidera ruchu „oburzonych”, który odbierze głosy Pawłowi Kukizowi a nawet Prawu i Sprawiedliwości. Kania snuje także domysły, że działalność Zbigniewa Stonogi to element konfliktu lub wojny między służbami działającymi na terenie Polski.

Z kolei portal „niezależna.pl” i „Gazeta Polska”, które także są silnie związane z Prawem i Sprawiedliwością sugerując powiązania ze służbami specjalnymi wytykają Stonodze przynależność do Samoobrony, mocne powiązania z politykami tej formacji oraz bliskie znajomości z Piotrem Tymochowiczem. „niezależna.pl” i „GP” powtarzają również teorię, wedle której działania Stonogi (które mają być inspirowane przez służby specjalne) są obliczone na nieuzyskanie większości parlamentarnej przez Prawo i Sprawiedliwość w nadchodzących wyborach.

Po publikacji przez Zbigniewa Stonogę kilkunastu akt ze śledztwa ws. afery podsłuchowej wielu publicystów i dziennikarzy wyżej wymienionych mediów dosyć intensywnie starało się skompromitować go w oczach internautów zasypując ich na portalach społecznościowych wpisami atakującymi biznesmena.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również