UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia commons - VaGla

Wiele tygodni temu na światło dzienne wyszła informacja o niezapłaconych alimentach Mateusza Kijowskiego. Sprawa bardzo szybko stała się skandalem i jednym z głównych zarzutów stawianych byłemu już liderowi KOD. 

Teraz dziennikarze Wirtualnej Polski postanowili w podobny sposób uderzyć w obóz władzy, a konkretniej – Jacka Kurskiego.

– Mateusz Kijowski z KOD stał się najbardziej znanym alimenciarzem w Polsce. „Wiadomości” TVP poświęciły mu osobny materiał, w którym piętnowały fakt, że nie płaci na swoje dzieci z poprzedniego małżeństwa. Twórcy programu mogliby podobny materiał zrobić o swoim szefie Jacku Kurskim. Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, od czasu rozwodu w 2015 roku były polityk PiS nie płaci na swojego dziewięcioletniego syna Olgierda. – czytamy.

Zarzuty prawdopodobnie pogrążyłyby szefa TVP, gdyby nie jeden, dość znaczący fakt. Kurski alimentów nie płaci, bo… Nie musi. Kurscy rozwiedli się przed belgijskim sądem, który najzwyczajniej w świecie nie zasądził alimentów. Niezależnie więc od moralnej oceny postępowania Jacka Kurskiego, prawnie nie można prezesowi TVP niczego zarzucić.

Obecnie Kurscy postanowili rozwiązać kwestię alimentów przed sądem w Gdańsku. Sprawa jest więc w toku.

– Wywiązuję się z nawiązką z warunków umowy opiekuńczej zawartej z byłą żoną w zakresie utrzymania (w całości) córki i partycypowania (częściowo) w kosztach utrzymania syna. Nie mam żadnych zaległości alimentacyjnych orzeczonych przez sąd – tłumaczy sam zainteresowany. Kurski zapowiedział też, że pozwie WP za ww. tekst.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również