UDOSTĘPNIJ
Fot. Francuskie MSW

Przyjaciele oraz członkowie rodzin zamachowców z Barcelony wychodzą już z pierwszego szoku i zaczynają oficjalnie wypowiadać się na temat tragicznego ataku, w którym zginęło 13 osób, a ponad 130 zostało rannych. Do grona rodziców, którzy opowiedzieli w mediach o swoich dzieciach odpowiedzialnych za zorganizowanie ataku dołączyła właśnie matka 23-letniego Junesa Abujakuba.

Marokańczyk jest prawdopodobnie ostatnim pozostającym na wolności członkiem grupy, której przypisuje się odpowiedzialność za przeprowadzenie zamachu w Barcelonie. Jego matka oficjalnie zaapelowała więc przy pomocy lokalnych mediów o to, aby dobrowolnie oddał się w ręce policji. O jej deklaracji poinformowały m.in. Televisio de Catalunya i Catalunya Radio na Twitterze.

W sobotę w miejscowości Ripoll, gdzie prawdopodobnie zawiązała się grupa zamachowców, ok. 40 członków rodzin i przyjaciół terrorystów stanowczo zdystansowało się od nich. Zorganizowali oni manifestację, na której trzymali w rękach transparenty z napisem  „Nie w moim imieniu”. Oprócz tego zdecydowali się minutą ciszy uczcić pamięć ofiar zabitych w czwartkowym zamachu.

Według policji napastnicy z Barcelony planowali serię zamachów w całej Katalonii. Jako że przeżył prawdopodobnie jedynie Junes Abujakub, nie wiadomo, jak wysokie jest obecnie zagrożenie.

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również