UDOSTĘPNIJ

Siri jest inteligentnym osobistym asystentem dostępnym w telefonach iPhone, który potencjalnie ma pomagać i ułatwiać użytkownikowi wiele spraw. Jak się okazuje, może też przez przypadek spowodować poważne kłopoty. Jeśli chce się ich uniknąć, lepiej nigdy dla zabawy nie wypowiadać numeru 108.

Siri została wprowadzona w 2010 roku, jednak wciąż w jej działaniu zauważyć można wiele niedociągnięć. Jedno z nich odkryło kilku użytkowników Twittera, którzy namawiali innych internautów do wypróbowania sztuczki dodając, że „podziękują im później”. Cała zabawa miała polegać na wypowiedzeniu „108” i zamknięciu oczy na pięć sekund.

Niestety niektórzy mogli wiele zapłacić za taką rozrywkę. Jak się bowiem okazało, 108 jest numerem służb ratunkowych w Indiach, więc po jego wypowiedzeniu Siri automatycznie łączy z odpowiadającym temu w danym państwie numerem. A wiadomo przecież, że za zajmowanie czasu policji, czy pogotowia dla zabawy, można zapłacić wysokie grzywny.

Oprócz 108 lepiej nie łączyć się także z takimi numerami takimi jak: 110, 000, czy 911. Ta rozrywka może się bowiem naprawdę drogo skończyć.

9 KOMENTARZY

  1. Maria ale Ty głupia jesteś.Piszesz o jakiś śmieciach.Dawaj tu do nas do Holandii będzie z Ciebie pożytek.Przecież Ty sie nie nadajesz do pisania tylko do jebania .Daj znać a Ci wszystko ogarnę , bedziesz miała robote za oknem i na pewno więcej zarobisz niż w tej lewackiej gazetce.

  2. Pani Mario, pomijając przepalonego kolesia z Niderlandów, który przesadził, to niestety nie ma Pani talentu do wybierania tematów artykułów. Siri to durny, a nie inteligentny program (chyba, że zrobimy odwrotność i przypiszemy tę cechę użytkownikowi), próbuje naśladować sztuczną inteligencję, to nic innego jak zbędny gadżet. Widzę jak się moi znajomi męczą z tym „wynalazkiem”, ale.. co kto lubi. Ludzie też używają Windowsów, narzekają na nie, płacą za nie, ale nie zmienią systemu. To stan umysłu, który się chyba nie da naprawić. Nie jest to jednak temat na artykuł, a tym bardziej na ważny artykuł.

    • Możemy stłuc Macieja, ale po co zaraz zabijać? Zabijesz gówno,a będziesz odpowiadać za człowieka… Marysiu nie zwracaj uwagi na takich prymitywów jak ten Maciej, siedzi przed monitorem spasiony łysiejący frustrat i myśli, że w internecie jest kimś…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ