UDOSTĘPNIJ
Fot. Pexels - Public Domain Pictures (George Hodan)

Chociaż agresywne, rasistowskie komentarze niestety stają się w internecie normą, są jeszcze osoby, które starają się walczyć z narastającą modą na ksenofobię i nienawiść. Właśnie dlatego niezwykle ostro zareagowano na posty polskich internautów związane z pożarem ogromnego Grenfell Tower w Londynie, w którym zginęło 17 osób, 80 zostało ciężko rannych, a zaginionych nawet jeszcze nie zliczono. Tymi najbardziej rasistowskimi, szyderczymi zdaniami zajmie się teraz prokuratura.

Tragedia, która dotknęła w nocy z wtorku na środę Wielką Brytanię, poruszyła cały świat. Szczególnie zaktywizowała ona samych mieszkańców Wysp, którzy zaangażowali się w zbiórki pieniędzy, odzieży, czy żywności dla ofiar pożaru. W obliczu tych niewątpliwie dramatycznych zdarzeń znalazły się jednak także osoby, które próbowały uczynić z nich żart lub wykorzystać do upowszechniania komentarzy wypełnionych nienawiścią, czy po prostu rasizmem.

Chociaż prawdopodobnie nie zdawali sobie oni sprawy z konsekwencji, upomni się o nie na pewno Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Jego przedstawiciele poinformowali już na Facebooku, że zdecydowali się poinformować prokuraturę o oburzającym zachowaniu niektórych internautów, aby ponieśli zasłużoną karę. Czytając udostępniane przez nich opinie czasami trudno się dziwić takiej reakcji instytucji.


 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również