UDOSTĘPNIJ

Ogromne oburzenie obrońców zwierząt wywołał wystrój jednego z wrocławskich kościołów podczas „pasterki dla myśliwych”. Wokół ołtarza ustawione zostały wypchane zwierzęta, w tym nawet tygrys.

Organizacja „Wrocławianie przeciw myśliwym” przeprowadzili protest przeciwko organizowaniu w jednym z lokalnych kościołów pasterki dla myśliwych.

W parafii Wrocław-Klecinie Polski Związek Myśliwych we współpracy z kapelanem łowczych zorganizowali „pasterkę myśliwską”. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie to, że ołtarz został „przyozdobiony” martwymi i wypchanymi zwierzętami. Wśród „ozdób” znalazły się takie zwierzęta jak lis, bażant, żubr czy nawet tygrys.

Jak przekonują w rozmowie z mediami członkowie organizacji broniącej praw zwierząt, sceneria w kościele była makabryczna. Dodają również, że takie zachowanie stoi w sprzeczności z Ewangelią.

 – Kilka minut przed rozpoczęciem uroczystości, jeden z aktywistów wyszedł na środek z przygotowaną wcześniej tablicą. Wydrukowaliśmy tam cytat z Ewangelii według św. Mateusza: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, mi uczyniliście” – wyjaśnia przebieg protestu jeden z członków „Wrocławianie przeciw myśliwym”, dodając że zależało im jednocześnie by nie przeszkadzać we mszy.

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również