UDOSTĘPNIJ

Około 300-400 osób wzięło udział w manifestacji zorganizowanej przez antyfaszystów pod hasłem „Razem przeciwko nacjonalizmowi”. Demonstrujących nie odstraszyła fatalna pogoda i nieustannie padający deszcz.

Marsz wyruszył o godz. 14:00 spod bram Uniwersytetu Warszawskiego na Krakowskim Przedmieściu.

Uczestnicy dzierżyli anarchistyczne czerwono-czarne flagi i transparenty: „Dość kapitalizmu, Dość patriarchatu, Dość nacjonalizmu, Dość heteronormy, Queer komando”, „Razem przeciwko faszyzmowi”, „Obudźmy miasto z koszmaru! Odbierzmy faszystom ulice”, „Antifa, antifa!” i „Warszawa wolna od faszyzmu”. W tłumie pojawiły się tylko dwie osoby z biało-czerwonymi flagami.

Pod samym Uniwersytetem doszło do awantury. Do zgromadzonych podeszli polscy komuniści z flagami Związku Radzieckiego i wizerunkami Lenina. Doszło do przepychanek, a do akcji wkroczyła policja. W ruch poszły między innymi pałki. Antyfaszyści bardzo ostro zareagowali na sowieckie symbole.

Delegacja złożyła kwiaty pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej. Marsz zakończył się pod warszawską tęczą.

Jeśli chodzi o lewicowych polityków, w tłumie widać było jedynie Andrzeja Rozenka.

źródło: gazeta.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułIslamiści chcieli zabić Elżbietę II. Zamach udaremniony
Następny artykułGazeta.pl znów kłamie. Chodzi o komunistów na marszu antyfaszystów
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również