UDOSTĘPNIJ
fot. youtube.com/lionsgate movies

Niebawem do kin trafi dzieło Danieal Ragussisa pt. „Imperium” opowiadające o infiltracji środowisk neonazistowskich, w którym główną rolę zagrał Daniel Radcliffe. Film jeszcze nie wszedł do kin, a już wywołuje kontrowersje w Polsce. Wszystko za sprawą zwiastuna, w którym wykorzystano polskie flagi do zobrazowania marszu neonazistów. 

„Imperium” jest filmem opartym na faktach i traktuje o infiltracji środowisk nazistowskich przez agenta FBI, w którego wcielił się znany z roli Harry’ego Pottera, Daniel Radcliffe.

Jednak to co wywołało kontrowersje wśród polskich internautów to wykorzystanie ujęć z najprawdopodobniej Marszu Niepodległości, gdzie zawsze pojawia się mnóstwo polskich flag, do zobrazowania marszu neonazistów. W zamieszczonym w zwiastunie fragmencie „neonaziści” noszą polskie flagi i maszerują ulicami Warszawy.

Wspomniany fragment zaczyna się w 1:09 minucie zwiastuna.

fot. youtube.com/lionsgate movies
fot. youtube.com/lionsgate movies

Polscy internauci nie zamierzają pozostawić tego bez echa. Użytkownicy portalu wykop.pl apelują do pozostałych o akcję mailingową, dzięki której ministerstwo spraw zagranicznych oraz Reduta Dobrego Imienia dowiedzą się o sprawie i zainterweniują.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: wykop

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułMessi skazany na karę więzienia
Następny artykułPolacy pobici na granicy przez rozwścieczony tłum Ukraińców. Wstrząsająca relacja (video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również