UDOSTĘPNIJ

Nie minie 15 lat, a Marsylia stanie się pierwszą islamska metropolią w Europie. Już dziś częściej widać tam flagi algierskie niż francuskie. Niektóre dzielnice są otwarte tylko dla muzułmanów, a na ulicach grasują szajki imigrantów i „policja” szariatu. 

Marsylia jest drugim po Paryżu największym miastem we Francji, skąd pochodzi duża część francuskich dżihadystów, którzy walczą obecnie w Syrii. Największe francuskie miasto portowe z kosmopolitycznego ośrodka stało się centrum rasowego i religijnego konfliktu.

Obecnie w Marsylii mieszka 250 tysięcy muzułmanów, choć niektóre źródła podają, iż liczba ta może sięgać nawet 40 proc. populacji 860-tysięcznego miasta. Co ciekawe, tylko połowa z nich identyfikuje się ze swoim miejscem zamieszkania. W większości są to przybysze z Algierii, Maroka i Tunezji, którzy nie asymilują się z francuską ludnością i żyją w odosobnieniu w północnych dzielnicach Marsylii.

Bezrobocie wśród młodych muzułmanów przekracza 40 proc., a w okręgu, w którym sytuacja jest najbardziej tragiczna 55 proc. mieszkańców żyje poniżej granicy ubóstwa.

Marsylia już nazywana jest „śródziemnomorskim Chicago”, a skala bandytyzmu jest przerażająca. Ulice przejmują gangi, a arabscy przestępcy zaczynają terroryzować ludność. W przewodnikach po Marsylii zaleca się, by kobiety nie wychodziły same na ulice po zmroku oraz by zostawiać samochody otwarte. W innym przypadku złodzieje wybiją szyby.

Co ciekawe, w Marsylii obowiązują już strefy, w których właściwie obowiązuje szariat, a biali nie mają do nich wstępu. Choć we Francji modlitwy na ulicach są zakazane, imigranci organizują modły i własne posterunki.

Do tej pory marsylscy muzułmanie w zdecydowanej większości popierali socjalistycznego prezydenta Hollande’a. Teraz odwracają się od niego, głównie za poparcie małżeństw homoseksualnych.

źródło: natemat.pl

36 KOMENTARZY

 1. "'własne posterunki"… no cóż nas chroni to że ne możemy ich tak finansowo rozpieszczać ale będą szukać nowych terytoriów i wielu będzie walczyć tylko na forach a reszta bedzie przesldowana przez antypolski rząd. chba że zmieni sie polityka siwatowa. Obama ekstremistyczny muzułmanin. EU samo juz chyba nie wie gdzie zmierza chociaz musiała tu działac jakaś agentura że sie nawpuszcało dzikusów. Nie wiem jakich sił bo nigdy w polityce wspolczesnej ne oadomo kto pociaga za sznurki. Konkludując jedyna szansa powrotu donormalności że tym siłom będzie na ręke dać nop ludziom do ręki broń zamost robic dalej z Europy jakąś hipisowska komunę.

 2. Mieszkam w Paryżu i wiem z czym się to je. Weekendy pracuje w dyskotece 40 km od Paryża piątek , sobota po imprezie zaczyna się regularna bitwa pod lokalem przy udziale Arabów. ..uwierzcie to nie są żarty ida w ruch .. pasy , noże , maczety , znajdzie się też czasami 9 mm. Po 15 minutach walki i przepychanek przyjeżdżają radiowozy policja z karabinami. . I co najśmieszniejsze policjanci boją się odezwać słowem stoją jak piz…reasumując przyjeżdżając do Paryża wpakował się w niezle G .

 3. Mieszkam w Paryżu i wiem z czym się to je. Weekendy pracuje w dyskotece 40 km od Paryża piątek , sobota po imprezie zaczyna się regularna bitwa pod lokalem przy udziale Arabów. ..uwierzcie to nie są żarty ida w ruch .. pasy , noże , maczety , znajdzie się też czasami 9 mm. Po 15 minutach walki i przepychanek przyjeżdżają radiowozy policja z karabinami. . I co najśmieszniejsze policjanci boją się odezwać słowem stoją jak piz…reasumując przyjeżdżając do Paryża wpakował się w niezle G .

 4. Bernard Hudzik Owszem, widziałem. I nie zgodzę się, że są biali. Sztucznych podziałów i definicji mi nie wklejaj, też potrafię: http://pl.wikipedia.org/wiki/Rasa_cz%C5%82owieka
  "klimat zimny – Indianie, Eskimosi, Mongołowie – odmiana czerwona,
  klimat gorący i suchy – Hindusi, Arabowie – odmiana żółta,
  klimat wilgotny – Europejczycy – odmiana biała,
  klimat ciepły i wilgotny – Murzyni – odmiana czarna."

  Nie interesuje mnie sztuczne definiowanie przynależności rasowej. Wystarczy to co widzi oko. Siedliskiem białego człowieka jest Europa i raczej bez większego problemu rozróżnisz Europejczyka od Araba, pomijając wyjątki oczywiście.

 5. Bernard Hudzik Klasyczny podział ras na białą, żółtą i czarną jest strasznie niedokładny. Gdzieś kiedyś czytałem o takim podziale, że właśnie ludy Afryki Północnej były zaklasyfikowane jako osobna rasa. Ale teraz ni cholery nie mogę tego nigdzie znaleźć.

 6. Krzysztof Will Podział na rasy jest dokonany ze względu na różne cechy szczególne, u rasy negroidalnej to z reguły wszystko fizyczne jest powiększone, kręcone i czarne, u żółtej skośne oczy niżej środek ciężkości i kolor skóry, rasa biała natomiast niczym się nie wyróżnia. NIe wiem jak na tle tego wypadają Arabowie myślę, że jest im najbliżej do białych, jeżeli znajdziesz ten artykuł to proszę podeślij mi go bo bardzo chciałbym dowiedzieć się czegoś, więcej o przyszłych wrogach xD

 7. Bernard Hudzik I znowu nie mogę się zgodzić, że rasa biała niczym się nie wyróżnia ;) Żeby się nie rozpisywać zacytuję wikipedię (http://pl.wikipedia.org/wiki/Bia%C5%82a_odmiana_cz%C5%82owieka):
  "- skóra jasna różnych odcieni,
  – oczy różne, lecz często jasne,
  – włosy faliste lub proste, często jasne,
  – brak fałdy nakątnej,
  – twarz ortognatyczna,
  – nos wąski, wystający,
  – silne owłosienie ciała,
  – wysoki wzrost,
  – mała zawartość melaniny"

  Oczywiście jak to w życiu bywa zdarzają się wyjątki od reguły ;)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ