UDOSTĘPNIJ
fot. youtube.com/pisf / flickr

Przedstawiciele polskiego środowiska filmowego i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej zdecydowali kto będzie polskim kandydatem do walki o Oskary. Film z Bogusławem Lindą ich zdaniem będzie miał największe szanse.

Za kandydaturą filmu Andrzeja Wajdy, „Powidoki” głosowali Sławomir Idziak, Agnieszka Holland, Anna Biedrzycka-Sheppard, Ola Maślik, Jacek Bromski, Jakub Duszyński, Paweł Mykietyn oraz Magdalena Sroka i Katarzyna Mazurkiewicz.

Film opowiada o charyzmatycznym malarzu Władysławie Strzemińskim – w tej roli Bogusław Linda – który nie godzi się z socrealizmem i pozostaje wierny swojej drodze artystycznej, mimo że komunistyczna władza starała się go zwalczyć.

 – Ma dużą szansę zyskać przychylność Amerykańskiej Akademii Filmowej, której członkom tak bliskie są ideały obywatelskiej wolności i swobody. Najnowszy film Andrzeja Wajdy jest przejmującą, uniwersalną historią niszczenia jednostki przez totalitaryzm. Reżyser przedstawił świat, w którym piękno, sztuka, niezależność twórcza są prześladowane – argumentują swój wybór przedstawiciele środowiska filmowego i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh, źródło: pisf

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również