UDOSTĘPNIJ
źródło: wikimedia.org, pixabay.com

Ten tydzień upłynie pod znakiem zawirowań w sprawie opolskiego festiwalu. Najpierw masowe odmowy gwiazd, później problemy z budżetem, a w końcu wypowiedzenie umowy TVP przez władze Opola. Wszystko wskazuje na to, że po skandalu wokół imprezy 54. Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu odbędzie się w całkiem innym miejscu. Wiemy już nawet gdzie!

W sprawie głos zabrał jeden z posłów Prawa i Sprawiedliwości, Dominik Tarczyński. Zdaniem deputowanego partii rządzącej, jest już przygotowana nowa lokalizacja opolskiego festiwalu. Ten miałby teraz być… kieleckim festiwalem. Tak, to właśnie w Kielcach miałby odbyć się w tym roku 54. Festiwal Piosenki Polskiej.

Choć byłoby to przełamanie ponad 50-letniej tradycji, władze nie widzą innego wyjścia, by uratować imprezę. Tarczyński, który poinformował najpierw, że festiwal będzie przeniesiony, szybko stwierdził, że to „tylko wstępniak”, a po więcej informacji odsyła do TVP.

– To jest tylko taki wstępniak. Po szczegóły odsyłam do TVP, a ja będę z przyjemnością potwierdzał – mówi Tarczyński.

Pikio.pl może jednak potwierdzić te rewelacje. Dysponujemy bowiem informacjami z pierwszej ręki od osoby, która jest zaangażowana w organizację festiwalu. Jak podaje nasz informator, personel, który miał zajmować się organizowaniem imprezy w Opolu, już został przeniesiony do Kielc. Tegoroczny Festiwal Piosenki Polskiej będzie więc pierwszym od ponad 50 lat kieleckim festiwalem.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również