UDOSTĘPNIJ
fot. the sun

Chociaż tragiczne słowa 13-latki odnalezione wśród jej notatek odnoszą się do jednej z największych afer związanych z pedofilią w historii Wielkiej Brytanii, przez kilkanaście lat sprawa wciąż zamiatana była pod dywan. Rzekoma poprawność polityczna w dramatyczny sposób odbiła się na losie kilkudziesięciu nastolatek z Rochdale, w tym Victorii Agoglii.

W 2003 roku 13-letnia wtedy Victoria napisała list, który po jakimś czasie został przekazany policjantom. Dziewczynka opisała w nim swoje tragiczne przeżycia oraz wskazała sprawców. Jej wyznania zostały jednak pominięte, a sprawa wyciszona.

„Mam zaledwie 13 lat… Spałam z ludźmi starszymi ode mnie… Nie znałam nazwisk połowy z nich…” – to jedynie fragment wstrząsającego listu, który nie zmienił niestety niczego w śledztwie brytyjskich służb. Dopiero w 2012 roku aresztowano pierwszych winnych licznych gwałtów w Rochdale. Chociaż teoretycznie sprawa wciąż mogłaby się toczyć, niezmiennie jest wyciszana.

Victoria nie dożyła zatrzymania części oprawców – znaleziono ją martwą, a jako przyczynę zgonu ogłoszono przedawkowanie narkotyków. Dziennikarze twierdzą, że śledztwo było przeciągane ze względu na poprawność polityczną. Dużą część gangu pedofilów stanowili bowiem imigranci pochodzenia pakistańskiego. Wstrząsająca sprawa, wciąż żywa w umysłach wielu Brytyjczyków, zdaje się już nie mieć jednak znaczenia dla tamtejszych służb.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również