UDOSTĘPNIJ
fot. flickr.com

Kontrowersje wokół sprzedaży kopalni „Brzeszcze”, którą chce kupić spółka koncernu Tauron. Pracownicy kopalni zrzeszeni w związkach zawodowych są przeciwni z uwagi na niskie – ich zdaniem – zarobki w wysokości 5 tysięcy złotych jakie oferuje nowy właściciel.

Oferta jaką złożyła spółka koncernu Tauron, RSG, zawiera zapewnienia o 1500 miejsc pracy, inwestycje modernizacyjne na 300 milionów złotych oraz 5 tysięcy złotych podstawowego wynagrodzenia dla górników plus premie i szereg różnego rodzaju dodatków finansowych i materialnych.

Według władz wojewódzkich i koncernu Tauron, przedstawiona oferta jest najlepsza z możliwych tak dla gminy jak i pracowników kopalni. Koncern przewiduje m.in., że węgiel z kopalni „Brzeszcze” będzie wydobywany przez najbliższe 30 lat co zapewni stałe zatrudnienie na bardzo długi okres czasu.

Oferta nie podoba się jednak górnikom zrzeszonym w związkach zawodowych funkcjonujących na terenie kopalni z uwagi na niskie – ich zdaniem – planowane wynagrodzenia z premiami i dodatkami. Na spotkaniu z małopolskim marszałkiem Markiem Sową padły w jego kierunku pytania ze strony górników dotyczącego tego „jak można wyżyć za 5 tysięcy złotych miesięcznie„.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: dziennikpolski24

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułMiriam Shaded wystartuje w wyborach z list KORWiN-y
Następny artykułDawkins ostro o propozycji Arabii Saudyjskiej dot. wybudowania 200 meczetów
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również