UDOSTĘPNIJ
źródło: wikimedia.org/Piotr Drabik, flickr.com, pixabay.com

O tym, jak bardzo popularny jest w Polsce Jan Paweł II, wiedzą wszyscy. Choć od śmierci papieża Polaka minęło już 12 lat, różnego rodzaju książki, kubki, chusteczki, a nawet talerze sygnowane jego postacią sprzedają się świetnie. Interes na „relikwiach” Jana Pawła II postanowili także ubić ludzie powiązani z ojcem Tadeuszem Rydzykiem.

Na portalu splendor24.pl można zaopatrzyć się za 5 zł w „relikwie Jana Pawła II”. Mowa o chusteczce z wizerunkiem papieża Polaka i obrazkiem świątyni Tadeusza Rydzyka, Kościołem Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Nie bez powodu na chusteczce znajduje się akurat ta świątynia. Sklep internetowy prowadzi bowiem fundacja „Nasza Przyszłość”, która jest związana z postacią toruńskiego redemptorysty.

Sprzedaż relikwii jest jednak zakazana przez prawo kanoniczne, na podstawie którego działa Kościół. Zakaz obowiązuje wszystkie rodzaje relikwii – I stopnia, które stanowią części ciała osoby świętej, II stopnia, które stanowią przedmioty dotknięte przez osobę świętą oraz III stopnia, które stanowią przedmioty, które miały kontakt z relikwiami I i II stopnia.

Wiedząc, jak wielkim poważaniem w Polsce cieszy się Jan Paweł II, można tylko przypuszczać, ile można zarobić na takich chusteczkach z papieżem Polakiem. Co ciekawe, na stronie splendor24.pl nie podano, o jakich relikwiach mowa w przypadku chusteczki z Janem Pawłem II. Bardzo prawdopodobne, że mowa o tych stopnia III.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również