UDOSTĘPNIJ
fot. MON

Obecny rząd wielokrotnie był krytykowany przez dziennikarzy TVN. Nie omija to także ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Ostatnia konferencja prasowa szefa MON znów poskutkowała spięciem na linii Macierewicz – dziennikarz TVN.

Konferencja prasowa przedstawicieli resortu obrony związana była z planowaną budową Muzeum Bitwy Warszawskiej. Plany są bardzo poważne. Wiceszef MON Michał Dworczyk przekonuje, że prace ruszą już na wiosnę przyszłego roku.

Muzeum ma stanąć w Ossowie, gdzie miała miejsce jedna z bitew Wojny Polsko-Bolszewickiej. Na terenie Muzeum, które ma być filią Muzeum Wojska Polskiego, ma też się znaleźć pomnik pola bitwy. Ten bramowany będzie dwiema lancami.

W trakcie konferencji prasowej dziennikarz TVN usilnie próbował dopytać o te lance. Nie wiadomo, jaka była dokładna treść pytania, ponieważ kobieta, prowadząca konferencję, nie pozwoliła zadać go do końca. Minister Antoni Macierewicz nie omieszkał jednak wykorzystać okazji, żeby dopiec dziennikarzowi.

– Dwie lance, które obramują ten wielki pomnik Bitwy Warszawskiej, będą wspaniałym wyrazem wielkości narodu polskiego, który – liczę na to – TVN będzie kontemplował całą dobę, cały czas, rano i wieczorem – stwierdził szef resortu, czym wywołał uśmiech na twarzy stojącego obok wiceministra Dworczyka.

Dziennikarz TVN w odpowiedzi obiecał, że tak właśnie będzie.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również