UDOSTĘPNIJ

Minister Antoni Macierewicz, w związku z wczorajszym Dniem Flagi, mówił m.in o pozycji Polski w NATO, która według niego nie jest już drugorzędna. Wręczył również rozkazy personalne wyznaczające żołnierzy na nowe stanowiska.

– W naszej historii często się zdarzało, że walcząc z wrogiem, dostawaliśmy cios w plecy od kogoś kto podawał się za przyjaciela, ale to już przeszłość. Nie pozwolimy już nigdy więcej, aby wojsko polskie było w ostatnim momencie przygotowywane na wielkie wyzwania – mówił Antoni Macierewicz.

– Żadna dobra praca, żadna dobra służba nie będzie pozostawiona sama sobie. Mamy nowe wyzwania i one wymagają nowych ludzi. Mamy nowe sytuacje. Polska po latach przestała być drugorzędną częścią NATO. Polska staje się równorzędnym partnerem. Przed armią stają więc nowe wyzwanie. Te, które wynikają z konieczności współdziałania, współpracy i współtworzenia obrony na flance wschodniej – dodał.

Minister po raz kolejny zapowiedział zmiany w armii, modernizację wojska i tworzenie nowych struktur. Wcześniej deklarował już, że zamierza powiększył siły RP o minimum 50 procent. Opozycja zastanawia się skąd rząd weźmie pieniądze na te zmiany i czy władza wróci do obowiązkowej służby wojskowej.

źródło: niezależna.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykuł„Cerkiew jest gotowa wychować dzieci kobiet planujących aborcję”
Następny artykułRosja: Każdy obywatel może otrzymać darmowy hektar ziemi na Dalekim Wschodzie
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również