UDOSTĘPNIJ
fot. youtube.com/ whatevvervideos

Czteroletni Bayezid Hossain cierpi na wyjątkowo rzadką chorobę, w wyniku której jego ciało starzeje się w ekspresowym tempie. Wygląd chłopca przeraża inne dzieci, a także dorosłych, dlatego nie może on chodzić do szkoły tak jak jego rówieśnicy. 

Pochodzący małej bangladeskiej wioski, Bayezid Hossain cierpi na jedną z najrzadszych chorób na świecie – progerię. Ciało chłopca starzeje się w ekspresowym tempie przez co wygląda jak starzec. Średni wiek do jakiego dożywają osoby cierpiące na tą chorobę to 13 lat. Umierają głównie na choroby związane z sercem. Czterolatek dodatkowo ma problemy z nerkami i wątrobą.

Na nieszczęście czterolatka, mieszka on w bardzo małej wiosce gdzie mieszkańcy nie mają pojęcia czym jest ta choroba. Przez to jest uważany za dziwadło i dorośli oraz dzieci boją się go i unikają.

Bayezid mimo ponadprzeciętnej inteligencji nie może również chodzić do szkoły, ponieważ naraziłby się tym samym na szykany ze strony swoich rówieśników.

Chłopiec mimo ciężkiej choroby nie traci jednak wiary w życie. Większość czasu spędza na zabawie ze swoją matką i ojcem, z którym często gra w piłkę nożną. Jednym z jego ulubionych zajęć jest jedzenie przygotowanych przez matkę posiłków, które uważa za najsmaczniejsze na świecie.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: cover asia press

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułStworzono tampony z marihuaną, które skutecznie uśmierzają ból menstruacyjny
Następny artykułKolejny medal dla polskiego sportowca na Igrzyskach w Rio!
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również