UDOSTĘPNIJ

Opolski sąd zdecydował, że należy ukarać „Lwicę SLD”. Chodzi o byłą posłankę tej formacji – Aleksandrę Jakubowską. Była posłanka została skazana na dwa lata więzienia w zawieszeniu na trzy lata oraz przepadek mienia w wysokości 120 tysięcy złotych.

Proces dotyczył korupcji przy ubezpieczaniu Elektrowni Opole i toczył się od pięciu lat przed Sądem Okręgowym w Opolu. Śledczy oskarżyli między innymi osoby związane z polityką oraz światem brokerskim, głównie o pranie brudnych pieniędzy oraz wręczanie i przyjmowanie łapówek w związku z ubezpieczaniem Elektrowni Opole.

Wśród oskarżonych, oprócz Aleksandry Jakubowskiej, był między innymi były poseł SLD Jerzy Szteliga, on został jednak uniewinniony. Były prezes elektrowni Henryk Sz. został skazany na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat. Podobny wyrok usłyszał mąż Jakubowskiej. Dodatkowo, musi zapłacić grzywnę wysokości 32 tysięcy złotych.

Nie mamy informacji, czy skazani będą się odwoływać. Duetu poselskiego nie było na odczytaniu wyroku.

źródło: sfora.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułWielka Brytania: Pracownik resortu nie powinien życzyć „Wesołych Świąt”
Następny artykułAnna Grodzka rozważa start w wyborach prezydenckich
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również