UDOSTĘPNIJ

Kilka dni temu byliśmy świadkami tragedii, w której zginęło dwóch ludzi, rannych zostało kolejnych kilka osób. Przyczyną był wybuch gazu, do którego doszło w wyniku uszkodzenia rury przez operatora koparki. Na tym terenie były wykonywane prace poprowadzenia nowego gazociągu, niestety znajdującego się obok CZYNNEJ starej rury.

Siła wybuchu, w którego następstwie pojawił się gigantyczny pożar, była ogromna. Doszczętnie spalonych zostało kilka domów, zginęło wiele zwierząt. Z ośrodków pomocy społecznej zostały wypłacone pieniądze na pomoc ofiarom tej katastrofy; ówczesny Minister Administracji i Cyfryzacji zapowiedział, że środki dostaną wszyscy poszkodowani, niezależnie, czy byli ubezpieczeni, czy też nie byli. Niestety tak to w socjalizmie właśnie bywa. Niezależnie od okoliczności odpowiedzialności nie ponosi sprawdza, lecz płacimy my wszyscy.

Resort Michała Boniego nie posiada żadnych własnych funduszy, poza pieniędzmi pochodzącymi z podatków. Podatków, które płacą absolutnie wszyscy, również ci, którzy byli ubezpieczeni i przede wszystkim ci, którzy z tą tragedią nie mieli nic wspólnego. Mogli przykładowo wybrać lokal bez gazu, który jest droższy, ale gdzie nie grozi żadna eksplozja. Na tym właśnie polega odpowiedzialność: na dokonywaniu wyborów i ponoszeniu wszystkich ich konsekwencji.

Rekompensaty w takiej sytuacji powinna bezapelacyjnie wypłacić firma, która tych robót dokonywała, jeśli wina leży tylko i wyłącznie po stronie operatora koparki ? musi zapłacić jego rodzina (on sam nie przeżył). Jest to brutalna prawda, lecz jest to jednocześnie jedyne sprawiedliwe rozwiązanie. Uczynienie z państwo wielkiej ubezpieczalni, z której korzystają wszyscy, w bardzo krótkim czasie doprowadzi do katastrofy finansowej, a i tak nie rozwiąże wszystkich problemów.

Nie jest i będzie przecież udzielana pomoc w indywidualnych przypadkach, gdy ktoś zaleje mieszkanie, zapomni zamknąć drzwi i zostanie okradziony itd. Każdy rząd uwielbia pomagać (cudzymi pieniędzmi) tam, gdzie ofiar jest wiele i, gdzie sprawa jest rozdmuchana w mediach. Ma to miejsce przy okazji powodzi ? mimo że uprzedza się ludzi, by w tych konkretnych miejscach nie budowali domów! Apeluję, by pomocy udzielać dobrowolnie, przez fundacje, kościoły, instytucje charytatywne, a nie urzędy państwowe!

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułCzy Polska i Niemcy mogły pokonać Związek Sowiecki?
Następny artykułO patriotyzmie słów kilka
Kamil Frydlewicz

Zawodowo web developer.
Prywatnie konserwatywny liberał.

Zobacz również