UDOSTĘPNIJ
fot. flickr

Jak informowaliśmy wcześniej, we wtorek rano doszło do serii zamachów w stolicy Belgii. Z chaotycznych na razie doniesień medialnych wynika, że liczba ofiar może sięgać nawet 30. W związku z atakami w Brukseli na lotniskach w Europie i na świecie wzmożono ochronę i wprowadzono alerty terrorystyczne.

Najpierw do dwóch potężnych eksplozji doszło na lotnisku Zaventem oddalonego 12 kilometrów od Brukseli. Jak informuje rzecznik lotniska do eksplozji doszło w hali odlotów krótko po godz. 8. rano. Potem do kolejnego wybuchu doszło na stacji metra Molenbeek znajdującej się blisko unijnych instytucji.

Z chaotycznych na razie doniesień prasowych wynika, że liczba ofiar sięga od kilkunastu do nawet 30. Jeszcze więcej jest rannych.

Belgijskie media informują, że za zamachami stoją islamscy terroryści samobójcy. Świadkowie wydarzeń mówią natomiast o okrzykach w języku arabskim i wystrzałach tuż przed wybuchami.

W związku z serią ataków terrorystycznych w Belgii, na lotniskach w Europie (m.in. w Polsce, Francji i Wielkiej Brytanii) oraz na świecie (m.in. w Indiach) wzmożono ochronę obiektów i wprowadzono alert terrorystyczny. Z kolei jak informuje Radio Zet na polskich lotniskach pojawiły się dodatkowe patrole Straży Granicznej z psami oraz nieumundurowani funkcjonariusze.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPILNE: Seria zamachów w Brukseli. Dziesiątki ofiar (video)
Następny artykułPierwsze nagrania z miejsc zamachów (video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również