UDOSTĘPNIJ
fot. kadr z programu "Tomasz Lis Na Żywo" w TVP

Jak podaje „Super Express” w tarapatach mogą być dwaj dziennikarze: Tomasz Lis i Jan Pospieszalski. Prezes TVP dostaje bardzo negatywne opinie o swojej formie i wkrótce zapewne zostaną podjęte decyzje.

– Słabe dziennikarstwo. Dziennikarze TVP nie potrafią przestrzegać elementarnych zasad bezstronności. To samo w publicystyce. Nie potrzebujemy oficerów politycznych. Ostatnie przykłady są kompromitujące – miał powiedzieć Braunowi członek rady nadzorczej TVP profesor Tadeusz Kowalski.

Dziennik.pl pisze, że przytoczone powyżej słowa odnosiły się do programów Tomasza Lisa oraz Jana Pospieszalskiego. Temu pierwszemu mocno oberwało się od publiczności za kompromitację z przytaczaniem wpisów z fałszywego konta Kingi Dudy.

Jan Pospieszalski ma mieć problemy za umieszczenie w swoim programie sondy z pytaniem: czy zagłosujesz na kandydata popieranego przez WSI?

– Dziennikarstwo jest coraz bardziej upolitycznione, a dziennikarz zbliża się do oficera politycznego. Programy nie są obiektywne, wiemy, czego się spodziewać po panu Lisie i innych dziennikarzach – zdradził w rozmowie z Super Expressem profesor Wiesław Godzic, wybitny medioznawca.

Czy czeka nas wkrótce rewolucja w TVP?

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułBrytyjczycy chcą zmian w traktatach. Co może zyskać Polska?
Następny artykułPaweł Kukiz, partia i elektorat – kim są?
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również