UDOSTĘPNIJ

Lewica ma kolejną kandydatkę w wyborach prezydenckich. To przewodnicząca Partii Kobiet, Iwona Piątek. 

„Zarząd Partii Kobiet podpisał Uchwałę wyrażającą poparcie dla kandydatury Iwony Piątek na stanowisko Prezydenta Polski” – czytamy w oświadczeniu wydanym przez Partię Kobiet.

„Po wielotygodniowych rozmowach z różnymi środowiskami, oraz konsultacjach z regionalnymi strukturami Partii Kobiet, Zarząd stwierdził, że nie ma przestrzeni politycznej, w której Partia Kobiet zachowałaby swoją tożsamość i niezależność” – głosi oświadczenie.

Celem aktywistek z Partii Kobiet jest zintegrowanie środowiska kobiecego i równościowego pod jednym szyldem. Jak twierdzą, mimo ponad rocznych starań, do tej pory Partia nie odniosła na tym polu sukcesu.

„Jednocześnie nie chcemy zmarnować potencjału, jakim Partia Kobiet dysponuje. Nadszedł czas abyśmy samodzielnie, pod własną marką pokazały społeczeństwu – jesteśmy, walczymy o Polskę egalitarną, a kobieta może być dobrą, kompetentną polityczką” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie Partii Kobiet.

źródło: onet.pl

fot. Facebook

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKatyń- cierń w boku polskiego prawa.
Następny artykułKatolickie liceum handlowało maturami
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również