UDOSTĘPNIJ
wikimedia / flickr

Internauci przypomnieli artykuł prawicowego dziennikarza sprzed lat, w którym prezentował zgoła odmienne zdanie niż obecnie. To jednak prawda, że punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia – komentują.

Michał Karnowski – publicysta tygodnia W Sieci – ostro skrytykował instrukcje szefa szefa Ringier Axel Springera dla pracowników swojego koncernu, które wyciekły kilka dni temu. Dziennikarz nazwał redaktorów Faktu „dziennikarzami na usługach niemiecko-szwajcarskiego koncernu”. Jak się jednak okazuje jeszcze 10 lat temu miał całkiem inne zdanie na ten temat.

Podobne chwyty zdarza (…) się stosować wobec ludzi pracujących dla „Dziennika”, „Faktu” i „Newsweeka” wydawanych przez Axel Springer Polska. Taki charakter ma na przykład uparte i haniebne podnoszenie rzekomej niemieckości obu gazet, te szokujące próby grania na nacjonalistycznej nucie, zupełnie abstrahujące od faktu, że tytuły te powstają całkowicie w Polsce, redagowane przez niezależnych redaktorów i dziennikarzy. – pisał w 2007 roku, będąc publicystą dziennika.

Naturalnie na dziennikarza spadła ogromna fala krytyki ze strony części kolegów po fachu oraz internautów. Wszyscy zgodnie zarzucili mu hipokryzję kwitując jego postawę przysłowiem, że „punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia”

12 KOMENTARZY

  1. Czyli np. Jeśli kiedyś nawet lubiłem Tuska, a po latach, przez to co robił, zmieniłem zdanie to jestem hipokrytą?A co do sytuacji, w 2007 raczej media z niemieckim kapitałem nie były tak przymuszane pod dyktando Niemiec.A tak duże wymuszanie odpowiedniego przekazu nastąpiło jakieś kilka lat temu.

    • Tak, tak kilka lat temu zaczelo sie gadanie, ze TVN zly , potem Polsat byl zly, media publiczne byly zle, potem CNN byl zly, Spiegel, Washington post, New York Times, Politico, Le Figaro itd.Powiem tylko tyle chu..ej baletnicy przeszkadza rabek u spodnicy. Pisdusie beda wmawiac wszystkim, ze tylko oni maja racje a caly swiat sie myl a ty i jesli jestes skonczonym bezmyslnym bezmozgiem to bedziesz sie z nimi zgadzal, osoba inteligentna sprawdza informacje w kilku rzetelnych zrodlach a nie slucha propagandy jak za komuny.

  2. CZEMU TU SIĘ DZIWIĆ. POLITYKA JEST JAK KURWA, JEŚLI ZAPŁACISZ MOŻESZ JĄ MIEĆ. Ten pan jest politykiem, kto płaci, tego ten pan popiera.

  3. A co to tam 10 lat! Pfff. W 38 Niemcy mówili, że Adolf dobrze rządzi i podnosi kraj po kryzysie a teraz się go wypierają jebani niewdzięcznicy!

  4. „..tytuły te powstają całkowicie w Polsce, redagowane przez niezależnych redaktorów i dziennikarzy..”
    Buhahahahahahaha!!!!! Aż tak naiwnym można być?? Jasne… sklepik Biedronka też polski, hipermarket Carrefour też, proszek Bryza, batony Snikers i samochody Deawoo też.. gdzie takich ludzi robią?

  5. Zapomieliście dodać że jest nagranie jak Kulczyk z Grasiem( prawą ręką Donka) 2014r.gadają o wpłynięciu na właścicieli Faktu ,żeby zwolnili naczelnego bo to pisior .Jest on ępnie zwolniony za zbyt małą pro-rządową postawe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ