UDOSTĘPNIJ

Idzie nowa formacja, partia Razem, która ma wypełnić lukę, która według młodych aktywistów powstała na polskiej scenie politycznej. Chodzi o, jak to nazywają, „prawdziwą lewicę”.

Formacja powstała po apelu „Razem damy radę”, który przekonywał lewicowych działaczy, by wystawić wspólną listę do Sejmu. Obecnie w szeregach Razem nie widać znanych twarzy, ale wiadomo, że z nową inicjatywą sympatyzują m.in Piotr Ikonowicz i Anna Grodzka.

Działacze udostępnili już zarys programu nowego ugrupowania.

„Walczymy o równość i demokrację. Stoimy po stronie większości. Inna polityka jest możliwa!” – czytamy na stronie partii.

Wiadomo również, że Razem będzie za niższymi podatkami dla biednych i wyższymi dla najbogatszych i korporacji. Partia będzie dążyła do likwidacji umów śmieciowych i wprowadzenia minimalnej płacy godzinowej.

Partia podkreśla, że zależy jej na odbudowaniu demokracji. W programie jest m.in zmniejszenie przywilejów władzy oraz równe prawa dla wszystkich. Forsowany będzie również „nowy, zielony przemysł”.

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKolejna porażająca wpadka Lisa. Sam nazwał się głupcem?
Następny artykułA więc Duda
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również