UDOSTĘPNIJ
lepper
flickr.com, youtube.com/ZIEBEK International

Wokół śmierci Andrzeja Leppera narosło wiele teorii. Im więcej lat mija od jego samobójstwa tym mniej prawdopodobne się ono wydaje. Przewodniczący Samoobrony miał bowiem bardzo wielu wrogów. W ujawnionym właśnie liście są oni wymienieni.

Szokujące odkrycie

Były poseł PO, Robert Węgrzyn zamieścił w internecie list, napisany przez Andrzeja Leppera. Jego adresatem był Sebastian Karpiniuk, dawny przewodniczący komisji ds. nacisków. To niewątpliwie szokujące odkrycie po latach od śmierci lidera Samoobrony.

ZOBACZ TAKŻE – Zlicytowali majątek Leppera! Za tajemnicze przedmioty dają fortunę

Spisek przeciwko Lepperowi

– Jestem zaszokowany cynicznym, bezwstydnym i kłamliwym oświadczeniem tych Panów, że nie było żadnych dowodów na łamanie prawa przez CBA, ministra sprawiedliwości Pana Zbigniewa Ziobrę oraz ówczesnego premiera Pana Jarosława Kaczyńskiego w sprawie tak zwanej afery gruntowej – czytamy w liście autorstwa Leppera, który zmarł w tajemniczych okolicznościach.

Lepper chciał przedstawić komisji śledczej dowody na to, że afera gruntowa była wynikiem zawiązania się spisku na najwyższych szczeblach władzy. W tyn głównie Jarosława Kaczyńskiego oraz Zbigniewa Ziobry, którzy w pewnym momencie zawiązali przeciwko niemu spisek, by pozbyć się go z polityki.

ZOBACZ TAKŻE – Dzięki Lepperowi PiS zdobędzie miliony głosów! Wygraną mają w kieszeni

 – Pragnę udowodnić, że afera gruntowa została wymyślona przez CBA, Kancelarię Premiera Kaczyńskiego i jego osobiście jako prowokacja polityczna wymierzona wyłącznie przeciwko konstytucyjnemu Ministrowi i Wicepremierowi rządu Andrzejowi Lepperowi – pisał Lepper.

Jak przekonuje w liście zmarły polityk, chciano go w ten sposób skompromitować i aresztować, a w konsekwencji pozbawić pełnionych funkcji publicznych. Zamierzano również przejąć Klub Poselski Samoobrony pod władcze skrzydła PiS, aby stworzyć sobie warunki do autokratycznego rządzenia krajem.

ZOBACZ TAKŻE – Myślisz, że wiesz wszystko o śmierci Leppera? Po najnowszych słowach Beger zmienisz zdanie

Lepper – Tajemnicza śmierć

Wokół śmierci Andrzeja Leppera narosło wiele teorii, wśród których najpopularniejszą jest ta mówiąca o spisku służb specjalnych, które dostały rozkaz „uciszenia” lidera Samoobrony. Głównym powodem takiego działania miało być posiadanie przez Leppera kompromitujących i tajnych materiałów, które za jednym zamachem mogły zmieść z polskiej sceny politycznej najważniejszych polityków w Polsce.

źródło: Wprost

11 teorii spiskowych, które okazały się prawdą

Samobójstwo czy zatajony mord? Popularne teorie spiskowe o śmierci Andrzeja Leppera

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również