UDOSTĘPNIJ
Fot. Pexels

Niektóre środowiska bardzo głośno i wyraźnie domagają się obecnie całkowitego zdelegalizowania w Polsce aborcji bez względu na okoliczności. Jeżeli rzeczywiście przepisy te zostałyby wprowadzone w życie, na co istnieje gigantyczna szansa, może to oznaczać całkowity koniec badań prenatalnych. Wizja ta zdecydowanie przeraża lekarzy oraz przyszłych rodziców.

Fundacja Życie i Rodzina domaga się obecnie całkowitego zakazu przeprowadzania w naszym kraju zabiegów przerywania ciąży. Pod ich projektem podpisało się około 200 tys. osób, a więc teoretycznie rozpatrzeniem sprawy mógłby zająć się Sejm RP. Zwolennikiem idei pozostaje także niezmiennie sam prezydent.

Co ciekawe, specjaliści biją już na alarm w związku z potencjalnym końcem wykonywania badań prenatalnych. Obecnie bowiem są one według przeciwników aborcji pierwszym krokiem do wykonania zabiegu.

Lekarze twierdzą więc, że wielu z nich wkrótce zrezygnuje z badania ciężarnych kobiet, aby nie przyczynić się do podjęcia decyzji o nielegalnych działaniach. Jednocześnie spowoduje to jednak brak dostępu do wiedzy na temat krytycznego zagrożenia ciąży, które doprowadzić może przecież nawet do śmierci dziecka oraz jego matki. Czas więc pokaże, w jaki sposób rozwinie się w Polsce coraz bardziej złożony temat badań prenatalnych oraz ich dostępności.

Kiedyś wzdychały do nich miliony Polaków... Jak wyglądają dziś?


Te rzeczy NAJBEZPIECZNIEJ jeść!

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również