UDOSTĘPNIJ

W sobotę miała miejsce konwencja Ruchu Kukiza. Muzyk zapowiedział, że na swoje listy zaprosi wszystkich antysystemowych kandydatów, od prawicy do lewicy. 

– Będę chciał zaprosić wszystkich antysystemowych kandydatów do startu z naszych list, łącznie z Januszem Korwin-Mikkem, choć nie zamierzamy prowadzić rozmów koalicyjnych.

Z konwencji dowiedzieliśmy się, że takowe zaproszenie otrzymają Paweł Tanajno, Janusz Korwin-Mikke, Magdalena Ogórek, Grzegorz Braun oraz Marian Kowalski. To ciekawa informacja, szczególnie zważywszy na fakt, że Przemysław Wipler z partii KORWiN w bardzo chłodnych słowach wypowiadał się na temat negocjacji z Pawłem Kukizem. Twierdził, że muzyk chce zrobić z antysystemowych partii „dawców organów”.

Z deklaracji Kukiza wynika, że chce zaprosić kandydatów na listy, ale nie ma opcji na żadną koalicję. Zapowiedział, że konsekwentnie będzie działał na rzecz wprowadzenia JOW-ów.

– Będę łączył wydarzenia artystyczne z zachęcaniem ludzi do udziału w referendum – przyznał Kukiz  – zapowiedział Kukiz.

Do końca lipca Kukiz ma przedstawić twarze ruchu, który będzie walczył w wyborach parlamentarnych na jesieni. Zamierza zwlekać, by jak twierdzi, „system nie zdążył ich spacyfikować”.

– Jest mi obojętny światopogląd, pozycja społeczna, przeszłości i przyszłość osób, które tworzą komitety referendalne – zapowiedział Kukiz.

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOonet.pl
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułTerlikowski wzywa do krucjat. „Tylko krzyż pokona półksiężyc”
Następny artykułMentalny Rów Mariański
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również