UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia / silar

Paweł Kukiz postanowił zareagować na dyplomatyczny konflikt pomiędzy Turcją a Unią Europejską poprzez wznowienie jednego z flagowych projektów jego formacji. Już po wakacjach planuje złożyć go w Sejmie.

W ostatnich dniach na linii Turcja – Niemcy i Holandia, rosną cały czas napięcia dyplomatyczne. Turecki prezydent oskarża władze wspomnianych krajów o nazistowskie metody w walce z mniejszościami etnicznymi. Wszystko przez uniemożliwienie tureckiej mniejszości zorganizowania wieców politycznych z udziałem tureckich polityków w ramach kampanii wyborczej przed zbliżającym się referendum w sprawie zmiany ustroju państwa.

W pewnym momencie Recep Tayyip Erdoğan, a za nim jego współpracownicy, zagroził Unii Europejskiej, że gdy ta nie ustąpi i nadal będzie „dyskryminować” turecką mniejszość to zerwie porozumienia w sprawie imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki. To dla Europy oznaczałoby tylko jedno – ogromna fala imigrantów – o wiele większa niż w poprzednich latach – zalałaby nasz kontynent.

W związku z tym, Paweł Kukiz postanowił wznowić swój flagowy projekt dotyczący zorganizowania referendum ws. przyjmowania przez Polskę imigrantów. Jak poinformował, do potrzebnych 500 tysięcy podpisów, brakuje mu jeszcze 150 tys.

  – Niestety, koniecznie musimy wkrótce wrócić do zbierania podpisów pod referendum „uchodźczym”. Na 500 tys. potrzebnych podpisów brakuje 150 tys. Wierzę, że po wakacjach będziemy mieli komplet – napisał Kukiz na jednym z portali społecznościowych.

8 KOMENTARZY

  1. ILU JUŻ UCIEKŁO Z TEJ PARTII KUKIZA, CO ON TAK STALE PIERDOLI I PIERDOLI. W KOŃCU REFERENDUM NIC NIE DA, BO I TAK PIS DECYDUJE.

    CHYBA ŻE PIS ZE SWOJEJ KASY ZAPŁACI ZA REFERENDUM. W KOŃCU OSTATNIO DOSTAŁ ZA PRAWIE DARMO MIESZKANIE SOCJALNE GDZIE JUŻ DAWNO NIE MIESZKAŁ, SAM BUDUJE WILLE ZA PONAD MILION ZŁOTYCH, ALE ŻYDOWSKA NATURA JEST MOCNA W NIM, W KOŃCU W 2008 ROKU MIASTO MU CHCIAŁO ZABRAĆ MIESZKANIE SOCJALNE (TAK SOCJALNE) A ODKĄD DORWAŁ SIĘ DO KORYTA, TO KUPIŁ TO MIESZKANIE ZA PROCENT JEGO WARTOŚCI.

    • Jak PIS bedzie mialo podkladke to nie wpusci zadnego. jak zobaczy ze 95% jest na nie to nie bedzie smialo wpuscic. Kolejna rzezc bedzie mialo karte przetargowa w UE bo lewaki z UE nam nie odpuszcza uchodzcow. Podepra sie referendum i z glowy. Jak beda lewaki podwazac wszystko co robi rzad to mozesz im podziekowac juz dzis bo dzieki nim maze byc nawet wiecej niz 7000 byle pisowi dokopac.

      • Mądrze prawisz Krzysztof. Niestety – nie wiem, czy sobie zdajesz z tego sprawę – odpisujesz trollowi, którego jedynym celem jest tutaj mącić.

  2. Referendum nic nie da, a PIS pewnie i tak przyjmie imigrantów bo zostanie do tego zmuszone to tylko kwestia czasu. Trzeba było nie zadłużać państwa od 89 to światowe banki czy inne narody by mogły nam gówno zrobić, a teraz wystarczy rzucić hasło o oddaniu pożyczek i już Beacie Szydło czy Jarkowi blednie mina. Osoby które wierzą że pis nie przyjmie „nachodźców” jest bardzo, ale to bardzo naiwny.

  3. Co wy się czepiacie? Ja tam nadal jestem za Kuzkizem! Referendum na pewno pokaże ilu jest zwolenników przyjmowanie imigrantów. PiS wyciągnie wnioski i będzie wiedział, że tak długo jak nie wpuszcza bydła tak długo będzie przy władzy! Jak dla mnie to dobrze!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ