UDOSTĘPNIJ
fot. flickr

Paweł Kukiz, w rozmowie z wSensie.pl przedstawił swoją opinię na temat pozycji Polski w UE i Grupie Wyszehradzkiej. Nie obyło się bez przytyków wobec ponownie wybranego przewodniczącego Komisji Europejskiej i Jarosława Kaczyńskiego.

Paweł Kukiz nie dowierza zapewnieniom Jarosława Kaczyńskiego o tym, że niedawne wydarzenia w Radzie Europejskiej podnoszą status Polski na arenie międzynarodowej. Uważa, że spór z Unią Europejską jeszcze bardziej spycha nas na dalszy plan.

–  Ja natomiast, w tej chwili, nie bardzo mogę się zgodzić z takimi prognozami, że Polska spadnie na drugą prędkość. Spadnie na trzecią – mówi polityk.

Przewodniczący ruchu Kukiz’15 zwrócił też uwagę na trudności w porozumieniu się z naszymi najbliższymi sojusznikami z grupy V4. Uważa, że poprawienie tych stosunków, jak sam to określa, lepsze „połapanie się z Grupą Wyszehradzką” mogłoby być przyczyną, ale też symptomem wzrostu pozycji Polski w Europie.

O samym Donaldzie Tusku były muzyk wypowiada się w sposób wyjątkowo niepochlebny. – Człowiek miałki, nijaki, którym mogą kierować Francja, Niemcy, jak im się żywnie podoba – mówi Paweł Kukiz. Przedstawia też swoją opinię na temat tego, jak należało zapobiec jego reelekcji. Zdaniem Kukiza należało już rok temu toczyć rozmowy w kuluarach, dyplomatycznymi metodami przekonywać przedstawicieli pozostałych państw UE, aby nie popierali kandydatury Tuska. Jego wybór komentuje słowami „Fatalna sytuacja”.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również