UDOSTĘPNIJ

Rozpoczął się konflikt pomiędzy Pawłem Kukizem a Kornelem Morawieckim, który postanowił opuścić klub Kukiz’15. Marszałek senior zaatakował muzyka w rozmowie z mediami zarzucając mu, że ten nie spotkał się z nim, by wyjaśnić sprawę. Kukiz miał mu z kolei zarzucić, że zależy mu tylko na karierze syna, wicepremiera w rządzie Beaty Szydło. 

Gorące posiedzenie klubu Kukiz’15 odbyło się po sejmowym głosowaniu nad kandydaturę prof. Zbigniewa Jędrzejewskiego na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Sześciu posłów Kukiza wyłamało się z planu, by wyjąć karty do głosowania i wraz z Platformą Obywatelska oraz .Nowoczesną zablokować wybór. To właśnie podczas tego głosowania posłanka Małgorzata Zwiercan zagłosowała za Kornela Morawieckiego.

Marszałek senior uważa, że w sporze o Trybunał Konstytucyjny to PiS ma rację i nie spodobało mu się dołączenie klubu Kukiz’15 do opozycji w tej kwestii. Przekonywał, że PiS wprowadza dobre zmiany, mimo popełniania błędów.

Newsweek dowiedział się, że Paweł Kukiz emocjonalnie zareagował na tłumaczenie się Kornela Morawieckiego.

– Pierd*l się Kornel, zależy ci tylko na karierze syna! – powiedział muzyk, co potwierdziły dwa źródła, zaś dyrektor biura klubu odmówił komentarza.

O co chodzi z ową karierą? Syn Kornela Morawieckiego, Mateusz, jest wicepremierem w rządzie Beaty Szydło.

Awanturę na posiedzeniu klubu potwierdził poseł Marek Jakubiak, który został zaatakowany za stwierdzenie, iż posłowie skupieni wokół Morawieckiego zachowali się nielojalnie. Twierdzi jednak, że atak w jego stronę i sugerowanie jego związków z WSI to kwestia emocji i nie żywi urazy.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: newsweek

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułZa posłankę Zwiercan może wejść Tanajno. Jego erotyczne wpisy podbiły sieć
Następny artykułWpadka Kancelarii Premiera. Pomylili… datę chrztu Polski
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również