UDOSTĘPNIJ
fot. wikimedia / Gage Skidmore / flickr

Rasistowska organizacja Ku Klux Klan działająca na terenie Stanów Zjednoczonych zapowiedziała organizację parady zwycięstwa z okazji wyboru Donalda Trumpa na prezydenta USA. Organizacja jest zafascynowana nowym przywódcą Amerykanów.

Od początku kampanii prezydenckiej w USA, Donald Trump był – i nadal jest – oskarżany o rasizm i nienawiść do mniejszości etnicznych oraz religijnych. Głównie za sprawą swoich obietnic, które składał tj. zakaz wjazdu do Stanów Zjednoczonych dla muzułmanów, wybudowanie ogromnego muru na granicy z Meksykiem w celu zatrzymania nielegalnej imigracji oraz rzekomej wrodzonej niechęci do czarnoskórych Amerykanów.

Niezależnie od akceptacji samego zainteresowanego, Trumpa zaczęła popierać rasistowska organizacja, głosząca wyższość białego człowieka nad innymi rasami – Ku Klux Klan. Organizacja jest tak bardzo zafascynowana nowym prezydentem, że jej oficjalne witryny internetowe są przyozdobione w prawdziwe „ołtarzyki” poświęcone 45. prezydentowi USA a jego nazwisko zostało „rozkodowane” wśród członków KKK jako „Trump’s race united my people” (rasa Trumpa jednoczy moich ludzi).

Jak również zapowiedzieli liderzy Ku Klux Klan ze stanu Północna Karolina, 3 grudnia odbędzie się ogromna parada zwycięstwa ku czci prezydenta-elekta. KKK nie podał jeszcze ani miasta, w którym ma odbyć się parada, ani dokładnej godziny jej rozpoczęcia.

Warto również wspomnieć, że to właśnie m.in. „biali mężczyźni” z Karoliny Północnej przyczynili się do zwycięstwa Trumpa. Dzięki ich głosom prezydent-elekt zdobył 15 głosów elektorskich w tym stanie.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

bh, źródło: strajk.eu

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułAtak na bazę Bagram. Wśród rannych polski żołnierz
Następny artykułFan Clinton kradł tabliczki Trumpa. Wpadł w pułapkę i dostał prądem (video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również