UDOSTĘPNIJ

Na stronie Kartografia Ekstremalna pojawiła się ciekawa grafika obrazująca wyniki badania opinii publicznej. Możemy na niej zobaczyć, które europejskie narody są najbardziej gotowe do walki o swój kraj.

W obecnej sytuacji politycznej w Europie i na świecie dużo mówi się o ewentualnych konfliktach zbrojnych – jeśli nie z Rosją, która kilka lat temu rozpoczęła agresywne działania przeciwko Ukrainie i daje do zrozumienia, że to nie koniec, to znowu z Państwem Islamskim, które po porażce na Bliskim Wschodzie może rozpocząć działania wewnątrz Unii Europejskiej.

W tym kontekście zostało przeprowadzone badanie opinii publicznej. Przedstawicielom ze wszystkich narodów w Europie zadano jedno pytanie – Czy są gotowi do obrony swojego kraju w przypadku ewentualnej wojny.

Najbardziej gotowi do walki za swój kraj są… Finowie. Aż 74% mieszkańców tego kraju jest gotowa stanąć w obronie jego suwerenności i niepodległości. Niewiele mniej, bo 73% Turków jest gotowa walczyć z wrogiem. Na ostatnim miejscu podium najbardziej gotowych walczyć za swój kraj znaleźli się Ukraińcy, spośród których 62% obywateli jest gotowa stanąć do walki.

Nie najlepiej w zestawieniu wychodzi Polska – tylko 47% Polaków jest gotowa walczyć w obronie naszego kraju. Jeszcze gorzej jest we Francji (29%), Wielkiej Brytanii (27%), Czechach (25%) i Niemczech (18%).

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPo tej decyzji KOD dramatycznie traci poparcie. Takiego hejtu jeszcze nie było
Następny artykułWygrał bilety na koncert Pietrzaka. Jego reakcja zwala z nóg
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również