UDOSTĘPNIJ

Książę Jan Żyliński postanowił stanąć w obronie Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii i wyzwał na pojedynek Nigela Farage’a, lidera brytyjskich nacjonalistów. 

Na filmie opublikowanym w serwisie Youtube wystąpił z szablą swego ojca, rotmistrza Andrzeja Żylińskiego, który w 1939 r. dowodził zwycięską szarżą wyzwalając tym samym polskie miasto i 6 000 Żydów.

„Oto szabla mego ojca, jestem jego synem. Płynie we mnie jego krew. Uświadomiłem sobie, że moim obowiązkiem jest stanąć w obronie moich rodaków w Wielkiej Brytanii. Mam dość dyskryminacji Polaków w tym kraju. Najbardziej idiotycznym przykładem jaki słyszałem, było obwinianie przez Nigela Farage’a emigrantów o spowodowanie korka na autostradzie”.

Następnie książę wzywa Farage’a na pojedynek.

„To co zamierzam zrobić, to wyzwać Pana na pojedynek. Liczę na to, że się pan zgodzi. Proponuję spotkać się z szablami w Hyde Parku o świcie i rozwiązać tę sprawę w tradycyjny sposób, jaki XVIII wieczny polski arystokrata i angielski gentleman by uczynili.”

Książę Jan Żyliński zaproponował również, że jeśli szabla Farage’a jest zardzewiała to mogą spotkać się w studio telewizyjnym na pojedynek słowny.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułW cieniu Tupolewa
Następny artykułKawałek Tupolewa prokuratura znalazła w… Kościerzynie. Afera dziwi lokalną społeczność
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również