UDOSTĘPNIJ

Publikujemy dramatyczny apel właścicielki cukierni „Słodki Smak”, która ma zostać wyburzona w związku z decyzją nowego proboszcza. Mężczyzna nie podaje przyczyn swojej decyzji.

Dwa lata temu w grudniu zakupiliśmy budynek, który poddaliśmy kapitalnemu remontowi, zresztą chyba każdy pamięta „starą budę” obok kościoła. Teren na którym stoi nasz budynek należy do parafii.
Z chwilą pojawienia się nowego proboszcza zaszły liczne zmiany w funkcjonowaniu naszej parafii i otoczenia.Jedną ze zmian jaką zażyczył sobie nowy ksiądz proboszcz i kuria to zlikwidowanie oraz wyburzenie „Słodkiego Domku”…bez podawania przyczyny! Podczas naszej dwutygodniowej nieobecności do „Słodkiego Domku” przyjechał ksiądz finansista z kurii i zdecydował że nasz budynek ma zniknąć bez podawania jakiejkolwiek przyczyny – ciężko jest sobie wyobrazić jak się poczuliśmy gdy w dniu wczorajszym dostałam do podpisania dokument „wypowiedzenie umowy dzierżawy terenu” To było gigantyczne zaskoczenie, popłakałam się a ksiądz nawet nie drgnął…nie umiałam wydusić z siebie słowa.

Gdy minimalnie ochłonęłam, pomyślałam o naszych klientach których jest tak wielu…niedzielne popołudnia gdy całe rodziny szły do nas na kawę, lody, ciacha…te dni stały się wręcz tradycją….
Co teraz będzie? Zadajmy sobie pytanie co ks. ekonom który nie zna Knurowa, przyzwyczajeń mieszkańców podejmuje tak bezwzględną decyzję?

Nawiązując do naszego nowego proboszcza, który nawet przez chwilę nie stanął po naszej stronie (swoich parafian) którzy wielokrotnie współpracowali z parafią na festynach dbając o własny stołek uznał, że jakby się za nami wstawiał zdegradowaliby go do wikarego do nie wiadomo jakiej parafii”
Podjęliśmy próbę walki o przedłużenie umowy na dwa lata, abyśmy mogli ochłonąć i pospłacać maszyny które są kupione na leasingu… ale i ta próba była zbyt wygórowana!
Dla przypomnienia budynek stał przez 30 lat i nagle ma zniknąć bo co…? Nowe dwa miejsca parkingowe?
Mamy nadzieję że za waszą pomocą uda nam się coś wywalczyć bo parafia to ludzie…
Opadają nam ręce jak w dzisiejszych czasach podcina się skrzydła młodym przedsiębiorcom.”

Link do postu na Facebooku

źródło: wykop.pl, Facebook

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułElity III RP: Polański to erotyczny figlarz
Następny artykułCześć i chwała bohaterom! Ku pamięci 1 XI.
Wiadomości Pikio
Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

43 KOMENTARZY

 1. Pierdololo. Z klerem jak ktoś nie chce, to nie musi mieć nic wspólnego. Może większym rakiem jest biurwokracja i obowiązkowe opodatkowanie przez państwo przeciętnego obywatela w wysokości 70%?

 2. Czyżby Państwa cukiernia była bardziej dochodowa niż taca księdza?! I ot wyjaśnienie zagadki – bo tak?- ludzie na tacy oszczędzają bo po mszy idą na ciacho. Koniec z konkuyrencją!!! A faktycznie i na poważnie to wsp?łczuję, temu klerowi nigdy mało nie będzie!!! Grzeszni oni bardziej niż my!

 3. Przypuszczam, ze klecha w tym miejscu otworzy SWÓJ lokal, na którym będzie zarabiał… Wyczuł pieniądz nosem – skoro WAM się opłaciło płacić mu dzierżawę i jakoś żyć… Obawiam się, że nie zmiękczycie jego serca, bo go nie ma! Współczuję… Nie traćcie czasu, nerwów i zdrowia bo skoro to PARAFII to klecha nie odpuści i znajdźcie inną lokalizację. Pozdrawiam

 4. Moze należałoby dobrze sprawdzić warunki dzierżawy, termin wypowiedzenia , zwrot kosztów remontu – można przeliczyc na kolejne miesiące użytkowania, w ostataecznośi doprowadzić budynek do stanu jaki był w dniu zawarcia umowy najmu……..choc to strarta energii i czasu

 5. Moze należałoby dobrze sprawdzić warunki dzierżawy, termin wypowiedzenia , zwrot kosztów remontu – można przeliczyc na kolejne miesiące użytkowania, w ostataecznośi doprowadzić budynek do stanu jaki był w dniu zawarcia umowy najmu……..choc to strarta energii i czasu

 6. Z treści wynika, że budynek był kupiony dwa lata wstecz. Dlaczego kupujący, nie sprawdził czy właściciel terenu, nie planuje wyburzenia? A dlaczego Pani właścicielka, nie napisała, dlaczego zakupiła budynek oraz dokonała tak dużej inwestycji, bez zdobycia pewności, że będzie mogła prowadzić interes ?

 7. Księża są naprawdę rożni ale niestety jest także wielu takich, którzy robią wszystko aby Polaków maksymalnie do tej instytucji zniechęcić. W ten sposób sami podcinają gałąź, na której siedzą. Czy to mądre? KK wypycha wiernych poza wspólnotę a później wielkie zaskoczenie, że coraz mniej osób praktykuje i traktuje ich słowa poważnie.

 8. Księża są naprawdę rożni ale niestety jest także wielu takich, którzy robią wszystko aby Polaków maksymalnie do tej instytucji zniechęcić. W ten sposób sami podcinają gałąź, na której siedzą. Czy to mądre? KK wypycha wiernych poza wspólnotę a później wielkie zaskoczenie, że coraz mniej osób praktykuje i traktuje ich słowa poważnie.

 9. Niestety ksieza za duzo juz sobie pozwalaja , nie licza sie wogole z ludzmi i wogole z nikim . ludzie powinni sie postarac o wyrzucenie ksiedza , niech idzie sobie rzadzic na swoje gospodarstwo z ktorego pochodzi !!!!poem maja tylko pretensje ze ludzie atakuja Kosciol , tu nie chodzi o Kosciol tylko tych pseudo kaplanow ktorym sie wydaje ze im wszystko wolno !!!!

 10. Adrian Swarzyński jak nie chce to nie musi? co ty opowiadasz? wszyscy płacimy podatki WSZYSCY! na klechów i zapewniamy im emerytury i ubezpieczenie za klechowanie. Niech katolicy sobie to płacą czemu ja też muszę? utrzymujemy ich w szkołach jako nauczycieli katechetów – masakra! Kretyn po seminarium mówi dzieciom o świętach, kościółku i Jezusku, a dostaje kasę i jest traktowany jak prawdziwy nauczyciel, oglądamy te mordy w tv jako ekspertów od rodziny i seksu, a konkordat to najgorsze zło jakie nas spotkało, bo wiecznie będą powiązani z władzą w tym kraju. Zainteresuj się chłopczyku zanim napiszesz jakieś głupoty. To, że biurokracja jest powalona w tym kraju to nie znaczy, ze mamy się od nich odczepić, bo inni też robią źle. Tak to było w komunie wiesz. Jak wszyscy kradli, to ja też czyli ogólnie nikt nie kradł i rączki czyste, bo wszystko było niczyje czyli moje. Takie jest twoje durnowate myślenie.

 11. Dagna Bugajska kij z tym jak mówią dzieciom o religii, gorzej jak zaczynają brać na swoje ramiona brzemię tłumaczenia uczniom podstawówek co to masturbacja, seks analny lub oralny zanim jeszcze te dzieci się dowiedzą w jaki sposób znalazły się na tym świecie.

 12. Jarek Wolak, Dagna Bugajska, Angelika Solak widzę pewien błąd w waszym toku myślenia, wynikający z wrodzonej lub nabytej niechęci do wiedzy. Katecheta (obojętnie jakiego wyznania rzymski katolik, prawosławny, protestant itd.) jest zatrudniany wtedy, kiedy są chętni uczniowie lub gdy rodzice dzieci chcą, by ich pociechy uczęszczały na katechezę. Nie ma chętnych, nie ma katechety. Proste, więc to rodzice płacący podatki o tym decydują :)

  Za to my "klechy katolickie" płacimy podatek "od przychodów, będących dochodami", uzależniony jest od liczby zameldowanych (nie rzeczywiście mieszkających jak przy opłacie śmieciowej) a nie tylko uczęszczających na nabożeństwa (jak w przypadku np. parafii protestanckiej w moim rodzinnym mieście ~30-50 osób).

 13. Wojtek Walkiewicz Napisałam prawdę, pokaż mi gdzie nie mam racji, a poza tym ateistką nie jestem, a na gimnazjum się nie załapałam (alleluja) w przeciwieństwie do Ciebie moje drogie dziecko :)

 14. Dagna Bugajska nie jestem Twoim dzieckiem, chyba że się mylę, to powinnaś mi wypłacać alimenty.
  Mój młody wygląd może mylić, mam znacznie więcej lat niż wyglądam.
  Gimboateizm nie ma nic wspólnego z gimnazjum, to po prostu określenie na tani antyklerykalizm rodem z Ruchu Palikota. Sam jestem ateistą ale żeby ignorować zasługi kościoła trzeba być idiota.
  Wspomnę tylko że cała współczesna nauka bazuje na dociekaniach Williama z Ockham, jak najbardziej klechy. Nazywanie kogoś takiego kretynem jest kompromitacją totalną.
  Daruj sobie ten paternalistyczny ton bo wychodzisz tylko na jeszcze głupszą niż jesteś. A do tego bardzo zarozumiałą.
  PS. wyobraź sobie gdyby z dnia na dzień zniknęła z Polski religia chrześcijańska, ta cała wiejska hołota nie miała by już żadnych hamulców przed kradzieżami, morderstwami, gwałtami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ