UDOSTĘPNIJ

Ks. Kazimierz Sowa zaczepił Andrzeja Dudę i opublikował na Facebooku zdjęcie, na którym widać jak Andrzej Duda rozmawia przez telefon w kościele. Podczas uroczystości padły również słowa „Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie”, do czego odniósł się prezydent Komorowski. 

– Co można robić w kościele? Jak widać, różni ludzie robią rożne rzeczy. Zwykle się modlą, ale czasem niektórzy lubią sobie pogadać z sąsiadką lub przez telefon. Dla dobra Kościoła i Ojczyzny rzecz jasna. Ok, wiem przecież dobrze, że ludzie na ogół są lepsi niż głupie i złośliwe zdjęcia, jakie się im robi – napisał ks. Sowa na Facebooku.

Zdjęcie, na którym widać Andrzeja Dudę w świątyni zostało wykonane podczas uroczystości związanych z rocznicą pogrzebu małżeństwa Lecha i Marii Kaczyńskich. Jest to screen z transmisji, co oznacza, że ks. Sowa nie wykonywał fotografii podczas mszy świętej i nie był wtedy w kościele.

W świątyni był obecny również Jarosław Kaczyński oraz Marta Kaczyńska. Podczas uroczystości śpiewano „Boże, coś Polskę” (patriotyczną pieśń z początków XIX wieku), nie zapominając o słowach „Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie”. Natychmiast odniósł się do tego prezydent Bronisław Komorowski.

– Jeżeli kandydat PiS śpiewał tak, jak mu prezes grał, to znaczy, że jest nawet w takim wymiarze symbolicznych zachowań niesamodzielnym człowiekiem, że gdzieś jakoś kluczy. (…) Także Lech Kaczyński był prezydentem wolnego kraju. Więc mi jest przykro z powodu tego rodzaju zachowań. One świadczą o niesamodzielności, nawet jeśli chodzi o śpiewanie pieśni patriotycznych –mówił prezydent.

źródło: natemat.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSamorządy wydadzą kilkadziesiąt milionów złotych na Światowe Dni Młodzieży
Następny artykułPrzywrócić karę śmierci dla skorumpowanych polityków i urzędników
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również