UDOSTĘPNIJ
źródło: tnwcdn.com, optimisman.com

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zajęła się skargą, jaką wniosła do niej posłanka Pawłowicz jeszcze w październiku 2016 roku. Posłanka PiS, oskarżyła w swojej skardze stację TVN o mowę nienawiści i szczucie posłów formacji rządzącej.

Nie ma w tym nic dziwnego, że KRRiT obsadzone nominatami PiS przychyliło się do skargi posłanki Pawłowicz. Ta w swoim piśmie zarzuciła Faktom TVN pogardę wobec obozu władzy i „permanentną stronniczość”.

 – Efektem permanentnej stronniczości i konsekwentnej pogardy dla posłów i przedstawicieli obecnych władz w materiałach informacyjnych w Faktach TVN, jest iż czuję się osobiście, podobnie jak inni posłowie PiS, obiektem nieustannego zaszczuwania – pisała Pawłowicz.

Krajowa Rada stwierdziła, że faktycznie w swoich materiałach informacyjnych Fakty TVN nie zachowują „ustawowego obowiązku rzetelnego i obiektywnego informowania i komentowania”. Tym samym KRRiT przyznało rację części zarzutów posłanki. Upomniało też prywatnego nadawcę do zachowania standardów wymaganych przez polskie prawo.

 – Zawarte w skardze audycje zawierają negatywnie ocenione przez KRRiT, świadome działania nadawcy związane z akcentowaniem tylko określonych informacji, a omijaniem innych, niereagowaniem na nieprawdę, podsycaniem społecznego napięcia, dążeniem do sensacji, a także ukierunkowaniem wszelkich negatywnych emocji widza bezpośrednio pod adresem konkretnych osób i grup, co może nosić znamiona propagowania mowy nienawiści – oświadczyło KRRiT w sprawie TVN.

pt

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułEwakuacja 70 tysięcy osób (video)
Następny artykułMamy pierwszy komentarz premier Szydło po groźnym wypadku
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również