UDOSTĘPNIJ

Ostatnimi czasy natknąłem się na chamską wypowiedź Marcina Celińskiego z Liberte, czyli „niezależnego liberalnego magazynu społeczno-politycznego”, o elektoracie Janusza Korwin-Mikkego. Wyemitowana została podczas dyskusji Przemysława Wiplera z Armandem Ryfińskim w programie Tak czy Nie, 27.05.2014 w Polsat News. Brzmi ona tak: 

Tezy Korwina mogą się podobać ludziom, którzy lubią spędzać czas na ławce pijąc piwo. Więc to nie są pewnie studenci ani młodzi biznesmeni„.

Konfrontując to twierdzenie z poglądami lidera Nowej Prawicy (likwidację socjalu, państwowej służby zdrowia), wychodzi na to, że Szanowny Pan Marcin Celiński ma spore problemy z logicznym myśleniem.

Rozumiem, że za ludzi lubiących spędzać czas na ławce pijąc piwo (skoro wykluczył z tego zbioru studentów i młodych biznesmenów) uznaje tłumoków ciągnących zasiłek i kolejny stracony dzień spędzających na świeżym powietrzu w parku. Ludzi przyssanych do butelek z trunkiem, odrywających się od napoju tylko po to aby odpalić papierosa. No więc Panie Marcinie, tacy ludzie zdecydowanie boją się Nowej Prawicy. Bo gdy stracą zasiłek, publiczne szkolnictwo (no dobra, to akurat im nie będzie przeszkadzać) i publiczną służbę zdrowia, to będą zmuszeni odłożyć piwko na bok i wziąć się do pracy. Skąd bowiem wezmą na to piwko, jak nie z własnej pensji? Cudze kieszeni wreszcie zostałyby dlań zaszyte. Proste? Proste.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułDeklaracja wiary jest zgodna z etyką lekarską.
Następny artykułDeklaracja wiary, czyli lewica oburza się na przysięgę Hipokratesa
Maciej Sobieski

Naczelny poganiacz kmiotów z polskiej sceny politycznej, biesiadnik i artysta

Zobacz również