UDOSTĘPNIJ

Jak podaje „Gazeta Wrocławska” Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji chce zmienić przepisy określające maksymalną wysokość pensji wójtów, burmistrzów i prezydentów miast w całej Polsce.

Obecnie pensja prezydenta miasta nie może przekroczyć 12,3tys. zł, jednakże ministerstwo chce podnieść tę kwotę do 20 tys. zł.

I tak np. Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia dostanie automatycznie podwyżkę, bez konieczności zatwierdzenia jej przez miejskich radnych. Albowiem obowiązująca dziś uchwała rady miejskiej stanowi, że Rafał Dutkiewicz ma otrzymywać „maksymalne wynagrodzenie” dopuszczalne przez prawo.

Inną sprawą jest, że Dutkiewicz zarabia dziś o wiele mniej od swoich zastępców (ich obecne przepisy ograniczające pensje wójtów, burmistrzów i prezydentów miast nie dotyczą). Ci już teraz co miesiąc otrzymują nawet 20 tys. zł brutto, a do tego w większości dorabiają w miejskich spółkach – średnio po 3300 zł za miesiąc.

Na łamach „Gazety Wrocławskiej” z aprobatą o planach podwyżki mówi Renata Granowska z Platformy Obywatelskiej, wiceprzewodnicząca wrocławskiej rady miejskiej. „Po zmianach, samorządowcy będą otrzymywali wynagrodzenie na podobnym poziomie, jak prezesi spółek czy dużych firm. Rządzenie takim miastem, jak Wrocław to ogromna odpowiedzialność. Prezydent powinien dostawać takie wynagrodzenie, które pozwoli mu całą uwagę skierować na wykonywane zadania.”

ds, źródło: gazetawroclawska.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułNowy sondaż i niespodziewane rezultaty
Następny artykułLegendarny myśliwy zabity przez słonia
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również