UDOSTĘPNIJ

Takiego wyroku jeszcze nie było. Nauczycielka matematyki zdjęła krzyż w pokoju nauczycielskim. Sprawa trafiła do sądu, a wyrok jest bardzo niespodziewany. Kobieta otrzymała odszkodowanie od pracodawcy i przeprosiny w lokalnych mediach. 

Grażyna Juszczyk z Krapkowic uczy w szkole matematyki. Kobieta nie zgodziła się na wiszenie w pokoju nauczycielskim krzyża. Uznała, że symbol katolików wiszący w pokoju symbolizuje, że jest to miejsce tylko dla wyznawców tej wiary.

Pozostali nauczyciele nie byli zadowoleni z tego, że Juszczyk zdjęła krzyż. Przekonywali, że jest to kradzież, a kobiecie grożono policją. W końcu sprawa trafiła do sądu. Wszyscy byli przekonani, że wymiar sprawiedliwości oddali żądania matematyczki. Nic bardziej mylnego.

Sąd uznał, że doszło do dyskryminacji w formie molestowania. Uznano, że nauczycielka była szykanowana ze względu na brak wiary, co potęgowały jeszcze drwiny i ostracyzm w społeczności nauczycieli. Kobieta otrzyma 5 tys. złotych odszkodowania (żądała 25 tys. złotych) i przeprosiny w lokalnych mediach.

Takiego orzeczenia w Polsce jeszcze nie było. Wywiad z prawniczką broniącą nauczycielki zrobiło radio TOK FM.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również